Menu

Hiszpańskie media po porażce Polski: "Lewandowski to samotna wyspa"

Hiszpańskie media po porażce Polski: "Lewandowski to samotna wyspa"
Media: "Polacy przez większą część meczu szukali swojego kapitana w polu karnym rywali... Zbyt przesadnie". (Fot. Getty Images)
Hiszpańskie media po porażce Polski ze Szwecją 2:3 w mistrzostwach Europy wskazują, że wśród biało-czerwonych próżno szukać piłkarza, którego przydatność dla drużyny narodowej byłaby porównywalna do Roberta Lewandowskiego. 'Jest jak samotna wyspa' - napisano o zawodniku Bayernu Monachium.
Reklama
Reklama

Właśnie tak kapitana Polaków nazwało Radio Marca. Zaznaczyło ono, że wczoraj wiara kolegów pokładana w kapitanie była wręcz przesadna. "Polacy przez większą część meczu szukali swojego kapitana w polu karnym rywali... Zbyt przesadnie. Lewandowski był jednak niczym samotna wyspa" - oceniła madrycka rozgłośnia.

Hiszpańscy komentatorzy zauważyli, że podobnie jak Polacy źle rozpoczęli turniej - od porażki ze Słowacją, tak w decydującym o awansie spotkaniu dali się rozpracować już na początku spotkania.

Uważają, że pojedynek Polski ze Szwecją mógłby mieć inny przebieg, gdyby Lewandowski wykorzystał sytuację z pierwszej połowy, kiedy dwukrotnie w odstępie kilku sekund z bliska trafił w poprzeczkę po strzałach głową.

Także dziennik "Sport" opisując wczorajszy mecz wychwala postawę "Lewego" i wskazuje, że szybko stracona przez Polaków bramka ustawiła przebieg meczu, a biało-czerwoni musieli wciąż gonić remis.

Wydawana w Katalonii gazeta, poza Lewandowskim, nie wyróżnia żadnego z graczy ekipy trenera Paulo Sousy. Wspomina jedynie o "zaginionym" na boisku Piotrze Zielińskim.

Z kolei madrycki "AS" podkreślił, że kapitan reprezentacji Polski jest obecnie najlepszą "dziewiątką" na świecie. "To jednak za mało. Sam Lewandowski nie wystarczy" - podsumował "AS".

Czytaj więcej:

Euro 2020: Rosja zmiażdżona w Kopenhadze. "Duński dynamit" gra dalej

Euro 2020: Austria nie chce grać z Włochami w Londynie

Euro 2020: Polska przegrała ze Szwecją 2:3

Euro 2020: Niemcy remisują z Węgrami. Popis Hiszpanii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.07.2021
  GBP 5.3681 złEUR 4.5731 złUSD 3.8410 złCHF 4.2444 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama