Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Hancock poparł Johnsona w wyścigu o stanowisko szefa torysów

Hancock poparł Johnsona w wyścigu o stanowisko szefa torysów
"Boris prawie na pewno będzie naszym następnym premierem". (Fot. Getty Images)
Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock, jeden z kandydatów na nowego szefa Partii Konserwatywnej, poparł byłego szefa dyplomacji i byłego burmistrz Londynu Borisa Johnsona w wyścigu o to stanowisko. Nowy szef torysów zostanie jednocześnie nowym premierem Wielkiej Brytanii.
Reklama

"Boris prowadził zdyscyplinowaną kampanię i prawie na pewno będzie naszym następnym premierem" - cytował słowa Hancocka "Sunday Times".

Matt Hancock udzielił swojego poparcia Borisowi Johnsonowi. (Fot. Getty Images)

Boris Johnson 13 czerwca uzyskał najwięcej głosów w pierwszej rundzie głosowania wśród posłów Partii Konserwatywnej. Uzyskał poparcie aż 114 z 313 posłów (36,4 proc.), znacząco wyprzedzając obecnego szefa dyplomacji Jeremy'ego Hunta z 43 głosami (13,7 proc.) oraz ministra środowiska Michaela Gove'a (37 głosów - 11,8 proc.). Matt Hancock otrzymał 20 głosów.

Druga runda odbędzie się już jutro, 18 czerwca; próg konieczny do zakwalifikowania się do dalszej rywalizacji wyniesie 33 głosy. W kolejnych dniach - 19 i 20 czerwca - posłowie będą oddawali dalsze głosy, a każdorazowo odpadać będzie osoba z najniższym poparciem aż do momentu wyłonienia finałowej dwójki kandydatów.

Nowy premier Wielkiej Brytanii zastąpi Theresę May, która zrezygnowała z tego stanowiska 7 czerwca.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama