Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Hammond: May pozostanie premierem do zakończenia Brexitu

Hammond: May pozostanie premierem do zakończenia Brexitu
Theresa May zostanie premierem do realizacji Brexitu - twierdzi Hammond (oboje na zdj.). (Fot. Getty Images)
Minister finansów Wielkiej Brytanii Philip Hammond uważa, że Theresa May pozostanie szefową brytyjskiego rządu do zakończenia Brexitu. 'O ile wiem, nie ma ona zamiaru rezygnować z urzędu przed zamknięciem tego procesu' - przyznał Hammond agencji Bloomberg.
Reklama

"May jest osobą z ogromnym poczuciem obowiązku. Jest osobą, która czuje się zobowiązana dać Brytyjczykom Brexit, i na pewno ten obowiązek spełni" - podkreślił brytyjski minister finansów.

Hammond poinformował wczoraj, że rząd jest gotowy do dalszych rozmów z opozycyjną Partią Pracy w sprawie kompromisowego rozwiązania dotyczącego wyjścia kraju ze Wspólnoty.

Brytyjska Izba Gmin dotychczas trzykrotnie odrzuciła przedstawiany przez rząd May projekt porozumienia w sprawie wyjścia ze Wspólnoty - pierwszy raz w styczniu i dwukrotnie w marcu br.

Na środowym szczycie Rady Europejskiej podjęto decyzję o przedłużeniu procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, przedłużając ostatni termin opuszczenia Wspólnoty z piątku, 12 kwietnia, do czwartku 31 października br.

Przywódcy 27 pozostałych państw członkowskich UE podkreślili także, że w razie braku wcześniejszej ratyfikacji umowy rząd w Londynie będzie zobowiązany do organizacji planowanych na 23 maja br. wyborów do Parlamentu Europejskiego. Niewywiązanie się z tego obowiązku skutkowałoby bezumownym Brexitem w sobotę, 1 czerwca br.

Jednocześnie ponownie wykluczono renegocjację głównej umowy wyjścia z UE, ale podtrzymano gotowość do wprowadzenia zmian w politycznej deklaracji dotyczącej przyszłych relacji.

 

  Komentarze


  • MM
   13 kwietnia, 12:05

   To znaczy że dokonać życia będzie premierem, bo Brexitu nie będzie...

  • Kr
   13 kwietnia, 17:42

   Oby jak najszybciej ...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama