Menu

Hamilton: Wyrównanie rekordu Schumachera nie jest priorytetem

Hamilton: Wyrównanie rekordu Schumachera nie jest priorytetem
"Ja go wcale nie gonię, tylko… zbliżam się do jego wyniku". (Fot. Getty Images)
Zdobycie siódmego tytułu mistrza świata i wyrównanie rekordu Michaela Schumachera nie jest moim priorytetem - przyznał w wywiadzie dla portalu motorsport.com sześciokrotny mistrz Formuły 1, Brytyjczyk Lewis Hamilton.
Reklama
Reklama

"Szczerze mówiąc, tytuł to nie jest coś, o czym dzisiaj stale myślę, ani nie jest to moim priorytetem. Kiedy byłem młodszy, kochałem Ayrtona Sennę i chciałem zrobić coś takiego, jak on. Pamiętam, jak dorastałem obserwując karierę Ayrtona i Michaela, marzyłem o ich sukcesach" - wspominał Hamilton.

Brytyjczyk, obok wyrównania osiągnięcia Schumachera w liczbie tytułów mistrza świata, może także poprawić inny rekord niemieckiego kierowcy, który w karierze wygrał 91 wyścigów. Na razie Hamilton ma na koncie 86 zwycięstw w Grand Prix.

"Marzyłem jak każde dziecko o sukcesach, ale nigdy się nie spodziewałem, że te marzenia uda się zrealizować tak szybko, a nie po wielu, wielu latach. Głupotą byłoby wierzyć, że mogę to zrobić! A dzisiaj jestem jednym z niewielu kolorowych ludzi w sporcie, który zrobił tak wiele" - dodał.

Hamilton przyznał, że rozumie, w jakiej sytuacji był Schumacher, gdy zdobywał tytuły. "Był pod presją, ja nie odczuwam czegoś takiego. Ja go wcale nie gonię, tylko… zbliżam się do jego wyniku. Gdy zwyciężam, przypominam sobie o jego dominacji i doskonałości, ale dla mnie nadal nie są ważne rekordy. Jeżdżę, bo mi to sprawia przyjemność" - zakończył sześciokrotny mistrz świata, lider tegorocznego cyklu po trzech wyścigach. Kolejny wyścig odbędzie się w niedzielę na Silverstone.

Czytaj więcej:

Lewis Hamilton najbogatszym sportowcem na Wyspach Brytyjskich

Hamilton: Zastanawiam się nad dalszą karierą

Formuła 1: Zwycięstwo Hamiltona w GP Styrii

GP Węgier: Hamilton znów najlepszy. Mercedes poza zasięgiem rywali

F1: Bez wyścigów w Amerykach, ale będą kolejne w Europie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.05.2021
  GBP 5.2720 złEUR 4.5764 złUSD 3.7861 złCHF 4.1723 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama