Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Gwałtowny sztorm uderzy w Wielką Brytanię

Gwałtowny sztorm uderzy w Wielką Brytanię
Porywisty wiatr będzie hulał niemal w całej Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
To nie będzie spokojny tydzień na Wyspach. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem i ulewami. Sztormowa pogoda uderzy w Wielką Brytanię już dzisiaj w nocy.
Reklama

Dzisiejszy poranek na Wyspach był chłodny, ale przyjemny. "Jednak już wieczorem nastąpi gwałtowna zmiana pogody. Zacznie mocno padać i wiać" - ostrzega meteorolog BBC Weather, Matt Taylor.

Największe ulewy prognozowane są w Szkocji, Irlandii Północnej, północno-zachodniej Anglii i Walii. Prędkość wiatru w północnej i zachodniej Szkocji może osiągnąć w porywach nawet 100-120 km/h.

Eksperci radzą, aby podczas silnego wiatru nie zostawiać aut pod drzewami. (Fot. Getty Images)

Najsilniejsze podmuchy wiatru spodziewane są jednak jutro w nocy. "Porywisty wiatr będzie hulał niemal w całej Wielkiej Brytanii, przy czym najmocniej powieje w Szkocji, Irlandii Północnej i północnej części Anglii" - zaznacza Taylor.

Meteorolodzy alarmują, że taka pogoda może doprowadzić do poważnych zakłóceń w transporcie. Zalecają też dużą ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. 

Eksperci radzą też, jak zabezpieczyć się przed wichurą. Nie należy zatrzymywać się pod drzewami. Trzeba usunąć z parapetów i balkonów wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie. Lepiej też unikać wychodzenia z domu, jeśli nie jest to niezbędne.

W nocy z soboty na niedzielę silne porywy wiatru odcięły od prądu setki gospodarstw domowych w Walii. Nieprzejezdne stały się też liczne lokalne drogi.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama