Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Gwałciciel z Polski skazany za podwójne morderstwo w Dundee

Gwałciciel z Polski skazany za podwójne morderstwo w Dundee
Polak został skazany na dożywocie i nie będzie mógł wyjść z więzienia przez przynajmniej 26 lat. (Fot. materiały policji/BBC)
Za podwójne morderstwo został skazany na dożywocie 38-letni Polak. Jedną z ofiar była matka 3 dzieci. Do tragedii doszło w grudniu ubiegłego roku na terenie Szkocji.
Reklama

Krzysztof Gadecki przyjechał na Wyspy Brytyjskie w 2009 roku. Miał już wówczas na swoim koncie wyroki za gwałt, kradzież i defraudację. Rok przed tragedią, ze względu na jego kryminalną przeszłość, otrzymał od brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych nakaz deportacji. Mężczyzna odwołał się od decyzji, dzięki czemu mógł pozostać w Szkocji. Jak okazało się w sądzie, w czasie gdy dopuścił się zabójstwa, apelacja nie została jeszcze rozpatrzona.

40-letni Ronnie Kidd i o 3 lata młodsza Holly Alexander zostali znalezieni przez policję w mieszkaniu na terenie Dundee. Po wejściu do lokalu mundurowi zauważyli ślady krwi, które zaprowadziły ich do leżącego w drzwiach sypialni Kidda. Alexander, pochodząca z Ameryki matka trojga dzieci, również została znaleziona martwa.

Kobieta miała na ciele 9, a mężczyzna 23 ran kłutych.

Po ataku uzależniony od heroiny Gadecki wrócił na miejsce zbrodni, by zabrać portfele, zegarki i narkotyki. W czasie postępowania mężczyzna utrzymywał, że dokonał zbrodni w obronie własnej, gdy został zaatakowany przez parę.

“Twierdził, że Kidd zaczął go obrzucać wyzwiskami, a potem groził nożem. Zeznał, że udało mu się wyrwać narzędzie i broniąc się, zaczął zadawać ciosy. Taka sama sytuacja miała się powtórzyć z kobietą” - relacjonuje BBC Scotland.

Prokurator Bill MacVicar poinformował po odczytaniu wyroku, że Alexander przyjechała wraz z dziećmi do Szkocji w 2014 roku. W Dundee otworzyła punkt gastronomiczny z daniami na wynos.

“W tym czasie leczyła się z uzależnienia od heroiny. Niestety, wróciła do narkotyków” - poinformował.
W tym czasie rozpadło się jej małżeństwo.

Jak wyznała BBC matka ofiary, Lorraine DiPalermo, błagała policję, by aresztowała ją w celu ochrony przed Ronniem Kiddem. Poinformowała, że był on dilerem narkotyków, a jej córkę uzależnił od siebie, oferując środki odurzające.

“Policja jednak jej nie aresztowała i teraz jest martwa, ponieważ wpuściliście tu gwałciciela z Polski. Nienawidzę Szkocji” - podkreśliła.

Zgodnie z wyrokiem sądu, Gadecki musi odsiedzieć w więzieniu minimum 26 lat.

 

  Komentarze


  • Alicja
   11 października 2017, 16:21

   a kiedy zaczniecie publikować zdjęcia i dane mordercow,gwałcicieli, anglikow! LONDYNEK ANTYPOLSKI SZMATLAWIEC!

  • Wolny
   11 października 2017, 16:41

   Widac ze PATOL . Dwa zęby na krzyz i twarz jak prosba o operacje plastyczna !. Na szczescie po 2019 roku tacy jak on juz tutaj nie wjada .

  • Aaaa
   11 października 2017, 17:06

   Alicja co się tak unosisz? Londynek to Polski portal i dlatego pisze o polskich sprawach i związanych z Polską pisze o dobrych i złych rzeczach nie widzę w tym nic złego. Wolisz zamieść wszystko pod dywan?

  • Ja
   11 października 2017, 20:18

   A czmu anty polski szmatlawiec
   Pisza co sie dzieje tłumoku

  • Jj
   11 października 2017, 20:31

   @Alicja: wejdź sobie na angielskie portale, tam znajdziesz to, czego szukasz. I daruj sobie określenia typu "antypolski portal" - antypolskie to są patusy popełniające w UK przestępstwa, za których potem normalni uczciwi Polacy muszą się wstydzić.

  • PabloWhodini
   12 października 2017, 00:31

   Jaki "Marian" z przypadloscia przypisywana wielu Polakom a mianowicie wybrakowanym uzebieniem. Hahahahah

  • Do Alicja
   12 października 2017, 03:15

   A dlaczego maja pisac o Angolach jak to Polski Portal? Masz jakies uprzedzenia.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama