Grzybowska i Partyka rozstawione z "piątką"

Od lewej: Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska (Fot. Getty Images)
Katarzyna Grzybowska i Natalia Partyka rozstawione zostały z numerem 5. w mistrzostwach świata w tenisie stołowym w Suzhou (26 kwietnia - 3 maja). Z 'jedynką' zagrają Japonki Ai Fukuhara i Misako Wakamiya. Listę ogłosiła międzynarodowa federacja (ITTF).

W grudniu ubiegłego roku w finałowym turnieju cyklu World Tour w Tajlandii polskie pinpgongistki zajęły drugie miejsce. Przegrały z 14-letnimi Japonkami Miu Hirano i Mimą Ito, które w Chinach wystąpią z numerem 4.

Oprócz Grzybowskiej (SKTS Sochaczew) i Partyki (KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg), w chińskim turnieju wysoko rozstawiony jest też Wang Zeng Yi (PKS Kolping Frac Jarosław). Jego partnerem będzie znów Chorwat Tan Rui Wu, z którym zdobył mistrzostwo Europy w 2013 roku.

Wśród faworytów wymieniani są zawodnicy grający w polskiej superlidze - z "jedynką" zagra Tajwańczyk Huang Sheng-Sheng z Olimpii-Unii Grudziądz (w duecie z Chiang Hung Chiehem), zaś z "trójką" reprezentant Hongkongu Wong Chun Ting (z Tang Pengiem).

W mikście najwyżej rozstawione są broniący tytułu Kim Hyok-Bong i Kim Jong z Korei Płn. Partyka z Wangiem mają nr 12., a Grzybowska z Pawłem Fertikowskim (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) - 15.
Wcześniej ITTF opublikowała listy w singlu. Z nr 1. zagrają pinpgongiści gospodarzy Ding Ning i Ma Long, zaś z 3. - złoci medaliści MŚ 2013 w Paryżu, ich rodacy Li Xiaoxia i Zhang Jike. Na najwyższym miejscu z Polaków rozstawiona jest Li Qian (KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg) - 31.

Do czempionatu w Suzhou zgłoszonych zostało ok. 550 zawodniczek i zawodników ze 100 krajów. Losowanie odbędzie się 25 kwietnia, rozgrywki eliminacyjne rozpoczną się 26 kwietnia, a turniej główny dwa dni później.

Poza wymienionymi biało-czerwonymi, w deblu Li Qian wystąpi z Holenderką Li Jie oraz Daniel Górak (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) z Jakubem Dyjasem (Fortuna Passau).