Menu

Greggs robi zapasy na Brexit. Obawia się znacznych braków

Greggs robi zapasy na Brexit. Obawia się znacznych braków
Pierwszą piekarnię Greggs otworzono w 1939 roku. (Fot. Getty Images)
Sieć piekarni Greggs rozpoczęła gromadzenie podstawowych produktów spożywczych, aby zagwarantować, że po Brexicie nie zabraknie składników do produkcji przysmaków. Firma obawia się, że po 31 października może dojść do problemów z dostępnością podstawowych produktów spożywczych.
Reklama

"Przygotowujemy się na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej poprzez gromadzenie zapasów kluczowych składników" - przekazała firma.

Jak dodano, obecnie tworzenie zapasów skupia się głównie na mięsie wieprzowym i produktach suchych. Firma rozważa również znalezienie alternatywy dla świeżych pomidorów i sałaty, których również może zabraknąć w przypadku Brexitu bez umowy.

Sieć piekarni przygotowuje się na utrudnienia związane z Brexitem. (Fot. Getty Images)

Sieć piekarni szczegółowo opisała swoje plany po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, aktualizując przy okazji informacje handlowe. Wynika z nich, że w ciągu ostatni 13 tygodni sprzedaż w Greggs wzrosła o 12,4 proc.

Sieć piekarni prognozuje także, że do końca roku otworzy 90 nowych punktów. Nowością ma być również rozszerzenie "oferty wieczornej" na wszystkie placówki Greggs.

W ramach promocji, klienci mogą nabyć m.in. pizzę oraz inne gorące przysmaki po godz. 16:00 w specjalnych cenach. Decyzja o wprowadzeniu oferty jest próbą dotarcia do innego klienta niż ten, który odwiedza piekarnię nad ranem.

Czytaj więcej:

Brytyjskie wojsko zakazało żołnierzom jadania w Greggsie

Calais oblężone przez Brytyjczyków. Mieszkańcy UK wykupują alkohol

Strach przed Brexitem: Brytyjczycy wydali już £4 mld na zapasy

Nie zabraknie alkoholu na święta po Brexicie. Importerzy robią gigantyczne zapasy

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 09.04.2020
  GBP 5.178 złEUR 4.537 złUSD 4.174 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama