Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Grecja: Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3. "Wybuchła panika"

Grecja: Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3. "Wybuchła panika"
Ulice miasta zapełniły się mieszkańcami, którzy w pośpiechu opuszczali budynki. (Fot. Getty Images)
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3 nawiedziło dziś Grecję - jego epicentrum znajdowało się w odległości ok. 20 kilometrów od Aten - podało centrum sejsmologiczne EMSC. Wstrząsy wyczuwalne były w stolicy, gdzie ludzie w panice wybiegali z budynków.
Reklama

W 40 minut po trzęsieniu (ok. 14:00 czasu lokalnego) nastąpił wstrząs wtórny o magnitudzie 4,4. Jego epicentrum również znajdowało się ok. 20 km na północny-zachód od greckiej stolicy.

Władze na razie nie mają informacji o ewentualnych ofiarach lub szkodach. Wstrząsy wywołały chwilowe przerwy w dostawie prądu wokół Aten. Straż pożarna z kolei odbierała zgłoszenia o ludziach, którzy utknęli w windach.

Według świadka cytowanego na stronie organizacji Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC), wstrząs był "silny, ale na szczęście niezbyt długi".

Jak wyjaśnił w greckiej Star TV sejsmolog Manolis Skordilis, dzisiejszy wstrząs miał miejsce blisko powierzchni ziemi, przez co był bardzo silnie odczuwalny

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama