Menu

Granerud zarażony Covid-19. To dla niego koniec MŚ

Granerud zarażony Covid-19. To dla niego koniec MŚ
Skoczek bardzo się starał uniknąć zarażenia i był uważany za najostrożniejszego z norweskich uczestników MŚ... (Fot. Getty Images)
Jeden z faworytów rywalizacji na dużej skoczni (HS 137) w mistrzostwach świata w Oberstdorfie Halvor Egner Granerud jest zarażony koronawirusem - poinformowała dzisiaj norweska ekipa. To oznacza, że zabraknie go w piątkowym konkursie indywidualnym i sobotnim drużynowym.
Reklama
Reklama

Wiadomość o pozytywnym teście na koronawirusa u Graneruda, lidera punktacji generalnej Pucharu Świata i jednego z faworytów w konkursie na dużej skoczni, była - jak skomentowały norweskie media - szokiem.

Wiadomość została podana najpierw przez samego skoczka w mediach społecznościowych, a w chwilę później potwierdzona przez kierownictwo reprezentacji Norwegii. "Czuję się w sumie dobrze, lecz zaczynam mieć lekkie symptomy. Jest mi bardzo smutno i przykro, ale takie jest życie, które jak widać sprawia niemiłe niespodzianki" - napisał skoczek.

Dodał, że jest mu szczególnie przykro, ponieważ bardzo się starał uniknąć zarażenia i był uważany za najostrożniejszego z norweskich uczestników mistrzostw świata. Zdaniem niektórych mediów, zachowywał się na pograniczu paranoi.

"Halvor Unikał latania samolotem i niepotrzebnych kontaktów w drodze na lotniska, czy na nich podczas przesiadek. Dlatego do Zakopanego przyjechał z Klingenthal samochodem. W Norwegii siedział zamknięty w domu i nawet odpuszczał treningi. Był psychicznie przygotowany na taką sytuację i w sumie nie jest aż tak bardzo zaskoczony" - poinformował kierownik norweskiej drużyny Clas Brede Brathen.

"Przyjechał do Obersdorfu jako faworyt ciężkiego kalibru po serii zwycięstw w PŚ, a załatwiony został nie w rywalizacji, tylko przez niewidzialnego wirusa" - dodał Brathen.

Ojciec skoczka dowiedział się od syna o wirusie już wczoraj wieczorem. Wyjaśnił na antenie telewizji NRK, że rozmawiał z synem, który mu powiedział, że właśnie otrzymał pozytywny wynik szybkiego testu i czeka na ponowny w środę rano.

"Dzisiaj rano zadzwonił i mi powiedział, że wynik się niestety potwierdził, a on sam zaczyna odczuwać już symptomy. Jest załamany, ponieważ czekał na ten start wiele tygodni i naprawdę liczył na indywidulny medal. Obawiał się i wielokrotnie podkreślał, że tylko wirus może mu przeszkodzić i to się właśnie teraz stało" - podkreślił Svein Granerud.

W trwających MŚ Granerud zajął czwarte miejsce w zawodach na skoczni normalnej (wygrał Piotr Żyła) i zdobył srebrny medal w konkursie drużyn mieszanych. Przyznał, że te wyniki są jego porażką i zapowiedział wielki powrót na dużej skoczni...

Czytaj więcej:

Granerud woli trenować w Polsce niż w Norwegii

Norwescy eksperci o Stochu: Jest regularnie krzywdzony przez sędziów

Piotr Żyła mistrzem świata! Ogromny sukces Polaka w Oberstdorfie

Narciarskie MŚ: Polska szósta w konkursie drużyn mieszanych

Narciarskie MŚ: Piotr Żyła odebrał złoty medal

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2021
  GBP 5.2999 złEUR 4.5309 złUSD 3.7931 złCHF 4.1505 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama