Menu

Granerud nie mógł patrzeć na Kryształową Kulę

Granerud nie mógł patrzeć na Kryształową Kulę
Norweg przyznał, że "wyrzucił ją z domu jak niechcianego lokatora". (Fot. Getty Images)
Zwycięzca Pucharu Świata w skokach narciarskich Norweg Halvor Egner Granerud stwierdził, że nie mógł wytrzymać psychicznie patrząc cały czas na Kryształową Kulę i po kilkunastu dniach wysłał ją do rodziców.
Reklama
Reklama

"Stała u mnie w małym mieszkaniu w Trondheim przez 11-12 dni, a ja cały czas na nią się patrzyłem i w końcu zaczęła nade mną dominować psychicznie i zacząłem z nią rozmawiać. W końcu powiedziałem jej: Już dość i wynocha! i wyrzuciłem ją z domu jak niechcianego lokatora. Stoi teraz na półce u moich rodziców w Asker pod Oslo" - przyznał Norweg.

Widok największego w jego karierze trofeum sprawił, że cały czas myślał o kolejnym sezonie i następnych trofeach i zaczął się stresować. "Łatwo jest się zagubić patrząc ciągle na coś co cały czas mówi, że jest pierwsze, ale nie jedyne i przyjdą następne. Ta kula zaczęła być czymś w rodzaju fetyszu jak baśniowy pierścień, od którego nie można oderwać wzroku" - wyjaśnił.

Poza tym wyjawił, że nie najlepiej się czuje po przejściu koronowirusa, który wykazały u niego testy podczas mistrzostw świata w Obersdorfie.

"Objawy miałem łagodne, ale później przyszło dziwne zmęczenie. Teraz jest jeszcze większe i właściwie nie mam siły trenować i w ogóle nic robić. Obawiam się długotrwałych skutków pochorobowych, a jedyną nadzieją jest myśl, że osłabienie może być tylko efektem wyczerpującego sezonu" - przekazał skoczek dziennikowi "Dagbladet".

Czytaj więcej:

Granerud zarażony Covid-19. To dla niego koniec MŚ

Granerud: Mój wielki rywal zaoferował mi domowe obiady od mamy

Granerud: "Już wygrałem, ale w Planicy nie będę tylko turystą"

PŚ w skokach: Granerud najbogatszy, Stoch trzeci na liście płac sezonu 2020/21

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2021
  GBP 5.4083 złEUR 4.5733 złUSD 3.9413 złCHF 4.2691 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama