Grali piłkarze reprezentacji: Gole Lewandowskiego i Piątka

Robert Lewandowski zdobył gola dla Bayernu Monachium. (Fot. Getty Images)
Krzysztof Piątek zdobył dwa gole dla włoskiej Genoi, a Robert Lewandowski jednego dla Bayernu Monachium w rozegranych w weekend ligowych spotkaniach z udziałem piłkarzy powołanych przez trenera Jerzego Brzęczka do kadry na mecze z Włochami i Irlandią.

90 minut na boisku spędziło aż 22 spośród 27 kadrowiczów. Tylko w pierwszej połowie grał Maciej Makuszewski z Lecha Poznań, rezerwowymi byli Arkadiusz Reca z Atalanty Bergamo i Rafał Kurzawa z francuskiego Amiens, a poza kadrą znaleźli się jedynie Jan Bednarek z Southampton FC i Jakub Błaszczykowski z VfL Wolfsburg.

Część piłkarzy na pierwsze - po mundialu i od kiedy Brzęczek zastąpił Adama Nawałkę - zgrupowanie do Warszawy dotarła już wczoraj, a reszta dojedzie dzisiaj.

Debiut nowego selekcjonera odbędzie się w piątek, kiedy w Bolonii biało-czerwoni zmierzą się z Włochami w Lidze Narodów.

Klubowe występy kadrowiczów w ten weekend:

bramkarze:
Łukasz Fabiański (West Ham United) - 90 minut w meczu ligowym z Wolverhampton Wanderers (0:1) Łukasz Skorupski (Bologna FC) - 90 minut w meczu ligowym z Interem Mediolan (0:3) Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - 90 minut w meczu ligowym z Parmą (2:1)

obrońcy:
Jan Bednarek (Southampton) - poza kadrą na mecz ligowy z Crystal Palace (2:0) Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - 90 minut i asysta w meczu ligowym z Napoli (3:0) Adam Dźwigała (Wisła Płock) - 90 minut w meczu ligowym z Jagiellonią Białystok (1:1) Kamil Glik (AS Monaco) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Olympique Marsylia (2:3) Marcin Kamiński (Fortuna Duesseldorf) - 90 minut w meczu ligowym z RB Lipsk (1:1) Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - 90 minut w meczu ligowym z Karpatami Lwów (0:2) Rafał Pietrzak (Wisła Kraków) - 90 minut w meczu ligowym ze Śląskiem Wrocław (1:0) Arkadiusz Reca (Atalanta Bergamo) - rezerwowy w meczu ligowym z Cagliari (0:1) Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - 90 minut w meczu ligowym z FK Krasnodar (1:2)

pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) - poza kadrą na mecz ligowy z Bayerem Leverkusen (3:1) Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok) - 90 minut w meczu ligowym z Wisłą Płock (1:1) Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) - 90 minut w meczu ligowym z Dunawem Ruse (3:1) Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) - 90 minut w meczu ligowym z HNK Rijeka (1:1) Mateusz Klich (Leeds United) - 90 minut w meczu ligowym z Middlesbrough (0:0) Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) - 90 minut w meczu ligowym z FK Krasnodar (1:2) Rafał Kurzawa (Amiens SC) - rezerwowy w meczu ligowym z St. Etienne (0:0) Karol Linetty (Sampdoria Genua) - 90 minut w meczu ligowym z Napoli (3:0) Maciej Makuszewski (Lech Poznań) - 45 minut w meczu ligowym z Piastem Gliwice (1:1) Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok) - 90 minut w meczu ligowym z Wisłą Płock (1:1) Damian Szymański (Wisła Płock) - 90 minut w meczu ligowym z Jagiellonią Białystok (1:1) Piotr Zieliński (SSC Napoli) - 90 minut w meczu ligowym z Sampdorią Genua (0:3)

napastnicy:
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 90 minut, gol i asysta w meczu ligowym z VfB Stuttgart (3:0) Arkadiusz Milik (SSC Napoli) - 90 minut w meczu ligowym z Sampdorią Genua (0:3) Krzysztof Piątek (Genoa CFC) - 90 minut, dwa gole i żółta kartka w meczu ligowym z Sassuolo (3:5).