Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Google również zablokuje reklamy dotyczące irlandzkiego referendum

Google również zablokuje reklamy dotyczące irlandzkiego referendum
Google chce upewnić się, że wynik wyborów będzie zależny wyłącznie od Irlandczyków. (Fot. Getty Images)
Koncern Google poinformował, że zablokuje reklamy dotyczące tematyki związanej z zaplanowanym na 25 maja irlandzkim referendum w sprawie aborcji. Celem blokady jest uniemożliwienie wpływu na głosowanie przez możliwe kampanie informacyjne - podał serwis The Verge.
Reklama

Blokada reklam o tematyce związanej z referendum będzie obowiązywać również podczas głosowania.

Według rzecznika firmy Google, decyzja wynika z wzmożonego zaangażowania koncernu w działania, mające na celu wsparcie integralności procesów demokratycznych na całym świecie.

Decyzja Google zapadła niedługo po ogłoszeniu podobnej blokady przez Facebooka, który poinformował, że nie będzie dopuszczał na swojej platformie reklam o tematyce związanej z głosowaniem, pochodzących od zagranicznych nadawców. Google zdecydowało jednak o blokadzie wszystkich reklam na ten temat.

Kilka miesięcy temu obie firmy spotkały się z falą krytyki ze względu na podejrzenie wykorzystania ich platform internetowych przez Rosję celem wpływu na przebieg wyborów prezydenckich w USA z 2016 roku. Zdaniem niektórych aktywistów działających na rzecz zwalczania dezinformacji w internecie, decyzja obu koncernów o wstrzymaniu reklam związanych z tematyką planowanego w Irlandii referendum zapadła zbyt późno - ich zdaniem, platformy mogły już zostać wykorzystane w celu wywarcia wpływu na decyzje głosujących.

Zaplanowane na 25 maja referendum w Irlandii pozwoli głosującym po raz pierwszy od 35 lat zadecydować, czy chcą oni zliberalizować obowiązujące w kraju prawo dotyczące aborcji, czy też pozostawić je w niezmienionym, restrykcyjnym kształcie. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama