Gol Piątka nie pomógł. Hertha przegrała z Freiburgiem

Krzysztof Piątek znów z golem! Na ten moment polski napastnik czekał niemal równe pięć miesięcy. (Fot. Stefan Puchner - Pool/Getty Images)
Wracający do formy po kontuzji Krzysztof Piątek zdobył wczoraj bramkę dla Herthy Berlin. Gol polskiego piłkarza na niewiele się jednak zdał, bo jego zespół przegrał u siebie z Freiburgiem 1:2 w meczu 7. kolejki niemieckiej ekstraklasy.

Piątek doznał w maju urazu stawu skokowego, który wykluczył go z udziału w mistrzostwach Europy. Kontuzja była na tyle poważna, że konieczna była operacja. Do gry wrócił w ubiegłym tygodniu.

Wczoraj  26-letni napastnik wszedł na boisko w 46. minucie, gdy zastąpił Martona Dardaia. Wówczas Hertha przegrywała 0:1. Piątek do remisu doprowadził w 70. minucie. To jego pierwszy gol w lidze niemieckiej od 6 maja.

Jednak berlińczykom nie udało się wywalczyć punktu. W 78. minucie zwycięstwo Freiburgowi zapewnił Nils Petersen.

W 58. minucie w stołecznej drużynie pojawił się na boisku młodzieżowy reprezentant Polski Dennis Jastrzembski.

Piątek został powołany przez selekcjonera Paulo Sousę na zbliżające się mecze eliminacji mistrzostw świata z San Marino (9 października w Warszawie) i Albanią (12 października w Tiranie).

Hertha zajmuje w tabeli 13. miejsce. Prowadzi Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego. Obrońcy tytułu dzisiaj podejmą Eintracht Frankfurt.