Menu

Gdańsk: Samolot nie wystartował. Pasażerka przyznała, że ma koronawirusa

Gdańsk: Samolot nie wystartował. Pasażerka przyznała, że ma koronawirusa
Kobieta tuż przed startem poinformowała załogę, że jest zarażona. (Fot. Getty Images)
Wczoraj na gdańskim lotnisku został zatrzymany samolot, który miał lecieć do Grecji. Maszyna nie wystartowała, gdy okazało się, że na pokładzie była kobieta zakażona koronawirusem.
Reklama

Jak informowali "Gazetę Wyborczą" pasażerowie, wczoraj poźnym popołudniem zatrzymano samolot, który miał lecieć do Grecji, jednak okazało się, że na pokładzie była kobieta zakażona koronawirusem.

Kobieta o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa dowiedziała się tuż przed startem. Poinformowała o tym personel na pokładzie, w związku z czym samolot został uziemiony.

"Długo wydawało się, że jednak część pasażerów poleci. Wiemy już jednak na pewno, że samolot dziś do Kalamaty nie poleci" - przekazała "Wyborczej" wczoraj, kilka minut po godz. 21:00,  rzeczniczka prasowa Portu Lotniczego w Gdańsku Agnieszka Michajłow.

Na pokładzie oprócz osoby zakażonej było 107 pasażerów. Pasażerowie usłyszeli, że powinni zachować dystans od siebie, a następnie czekać na wytyczne od Sanepidu.

Jeden z pasażerów, który był na pokładzie relacjonował "Wyborczej": "Kiedy siedzieliśmy w samolocie, podjechała straż graniczna i karetka na sygnale. Na pokład weszła osoba w covidowym stroju i zaczęła rozmowę z obsługą samolotu. Z przecieków, które do nas dotarły, wynikało, że jedna z pasażerek miała dostać wiadomość o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa i poinformować o tym stewardessy".

Czytaj więcej:

Londyn: Samolot Ryanair lądował w eskorcie myśliwców

Awantura w samolocie do Gdańska. Bliźniacy ukarani

Polka zażartowała o bombie w bagażu. Interweniowały służby

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.10.2020
  GBP 5.100 złEUR 4.619 złUSD 3.931 złCHF 4.311 zł

  Sport


  Sport

  Reklama