Menu

French Open: Pula nagród mniejsza niż rok wcześniej

French Open: Pula nagród mniejsza niż rok wcześniej
W poprzednim sezonie w puli znalazło się 42,7 mln euro, a w tym roku - 38 mln. (Fot. Getty Images)
Pula nagród w rozpoczynającym się w niedzielę wielkoszlemowym French Open wyniesie 38 milionów euro - poinformowali organizatorzy. To o ponad 10 procent mniej niż przeznaczono w ubiegłym roku na premie dla tenisistów biorących udział w tym turnieju.
Reklama

W poprzednim sezonie w puli znalazło się 42,7 mln euro. Triumfatorzy zmagań w singlu dostali czeki na 2,3 mln, a finaliści na 1,18 mln.

Sumy przeznaczane na premie w imprezach wielkoszlemowych w ostatnich latach systematycznie rosły, ale teraz sytuacja się zmieniła. Organizatorzy French Open - wzorem niedawnego US Open - postanowili teraz zwiększyć premie na pierwszym etapie rywalizacji i w kwalifikacjach. Zawodnicy spoza czołówki bowiem najmocniej odczuli skutki finansowe wstrzymania rywalizacji międzynarodowej na kilka miesięcy, które było efektem pandemii koronawirusa.

Uczestnicy pierwszej rundy w głównej drabince paryskiej imprezy w grze pojedynczej otrzymają teraz po 60 tysięcy euro, podczas gdy w ubiegłym roku mogli liczyć na 46 tys.

W kolejnych fazach zmagań już jednak kwoty będą już mniejsze niż poprzednio. Za awans do drugiej rundy dostanie się 84 tys., podczas gdy w ubiegłym roku można było liczyć na 87 tys. Na każdym kolejnym etapie różnice będą coraz większe. Tym razem zwycięzcy otrzymają po 1,6 mln, a ich finałowi rywale po 850,5 tys.

Zyskają zaś uczestnicy kwalifikacji. Ci, którzy zatrzymają się w nich na pierwszej rundzie zarobią 10 tys. euro, czyli o 43 procent więcej niż podczas poprzednich zmagań na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa.

Pewnych udziału w zmaganiach w głównej drabince singla jest czworo Polaków - Magda Linette, Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Do eliminacji zgłosiły się Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch.

Czytaj więcej:

French Open: Pironkowa, Bouchard i Murray z dzikimi kartami

French Open: Na trybunach będzie mogło zasiąść tylko 5 tys. widzów

French Open: Osaka wycofała się z powodu kontuzji uda

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 19.10.2020
  GBP 5.037 złEUR 4.550 złUSD 3.876 złCHF 4.245 zł

  Sport


  Sport

  Reklama