Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Francja: Z powodu mrozu i śniegu zamknięto wieżę Eiffla

Francja: Z powodu mrozu i śniegu zamknięto wieżę Eiffla
Francja boryka się z obfitymi opadami śniegu. (Fot. Getty Images)
Wieża Eiffla, jedna z najczęściej odwiedzanych przez turystów atrakcja Paryża, będzie dziś i jutro zamknięta z powodu niskich temperatur, a także śniegu i lodu, które uniemożliwiają wchodzenie na budowlę - poinformował operator wieży.
Reklama

"Duża ilość śniegu na żelaznej damie i niskie temperatury doprowadziły do pojawienia się lodu, co sprawia, że obecnie wejście na wieżę jest praktycznie niewykonalne" - wyjaśniła w komunikacie spółka SETE zarządzająca atrakcją, którą w 2017 roku zwiedziło ponad 6 mln turystów.

Zauważono ponadto, że ze względu na naturę budowli walka z zalegającym śniegiem jest utrudniona. "Posypywanie platform solą nie jest możliwe, ponieważ może skorodować metal. Nie zezwala się również na sypanie piaskiem, który mógłby uszkodzić mechanizmy szybów windowych" - można przeczytać.

"Preferowana technika pozbywania się najgrubszych warstw śniegu to usuwanie go za pomocą łopaty - donosi SETE.

"Z kolei lód usuwa się poprzez stosowanie chlorku wapnia i podgrzewanie platform" - dodaje spółka.

Z powodu obfitych opadów śniegu wieża Eiffla była zamknięta dla odwiedzających już we wtorek. Tego dnia śnieg utrudnił jazdę setkom kierowców w Paryżu, doprowadzając do jednych z najgorszych w historii regionu paryskiego korków o łącznej długości 730 km. Na dziś zapowiadano we Francji kolejne opady śniegu, a władze ostrzegają przed trudnymi warunkami pogodowymi.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama