Menu

Francja: Wykoleił się pociąg wysokich prędkości TGV. 21 rannych

Francja: Wykoleił się pociąg wysokich prędkości TGV. 21 rannych
Pociągiem jechało 348 osób. (Fot. Getty Images)
Do wykolejenia się pociągu dużych prędkości TGV doszło dzisiaj ok. 30 km od Strasburga na wschodzie Francji. Jak podały lokalne władze, 21 osób zostało rannych, w tym motorniczy, który w ciężkim stanie został zabrany helikopterem do szpitala.
Reklama

Pociąg TGV przewożący około 300 osób na linii Strasburg - Paryż wykoleił się, ale nie wypadł całkowicie z torów - informuje rzeczniczka kolei francuskich SNCF. Według agencji Reutera, powołującej się na lokalne władze, pociąg przewoził 348 osób.

Przyczyny katastrofy są badane. Według pierwszych ustaleń, wypadek był spowodowany osiadaniem gruntu pod torami. Na miejsce skierowano około 50 żandarmów oraz helikopter.

Według jednego z pasażerów, pociąg odjechał ze Strasburga planowo o godz. 7:20 czasu lokalnego, a do wypadku doszło około 20 minut później.

"Poczuliśmy uderzenie i nagle pociąg wypadł z trasy. Przez długie sekundy zwalniał, kładąc się lekko na boku" - relacjonował podróżny. Jak dodał, pasażerowie są w szoku; niektórzy skarżyli się na ból pleców.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama