Menu

Francja: W Paryżu maksymalna prędkość dla samochodów to 30 km/godz.

Francja: W Paryżu maksymalna prędkość dla samochodów to 30 km/godz.
Ograniczenie nie dotyczy m.in. Pól Elizejskich. (Fot. Getty Images)
Od wczoraj samochody w Paryżu poruszać się mogą z maksymalną prędkością 30 km/godz. - poinformowały stołeczne władze. Decyzja została podjęta w trosce o bezpieczeństwo na ulicach i środowisko.
Reklama
Reklama

Paryż stał się jednym z niemal 200 miast w całej Francji, w których obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/godz. Podobne prawo drogowe obowiązuje już między innymi w Grenoble, Montpellier i Tuluzie - przypomina francuski dziennik "Le Figaro".

Ograniczenie nie będzie dotyczyć większych arterii, takich jak Pola Elizejskie, gdzie będzie można poruszać się z prędkością do 50 km/godz. Paryski ratusz podaje, że elementy sygnalizacji drogowej zostały odpowiednio zmodyfikowane, a fotoradary zainstalowane, jednak "Le Figaro" zwrócił uwagę, że do poniedziałku w rzeczywistości w całym mieście zainstalowano jedynie pięć radarów mierzących prędkość.

Według danych opublikowanych na internetowej stronie miasta, 59 proc. Paryżan pozytywnie opowiada się za zmianą, choć w mediach wielu mieszkańców stolicy ją krytykuje.

Kierowcy aut dostawczych obawiają się wydłużenia dostaw do klientów, a taksówkarze ostrzegają, że nowe prawo zwiększy ceny przejazdów i zaszkodzi branży. 

Czytaj więcej:

Francja: Prawica chce referendum w sprawie migracji

Francja: Największy statek pasażerski na świecie wypłynął ze stoczni w Saint-Naz

Francja: Manifestacje przeciw paszportom sanitarnym i w obronie kontrowersyjnego wirusologa

  Komentarze
  • Brak slow
   31 sierpnia, 06:52

   Czyli jesli ktos jechal 60 km i potrzebowal pol godziny do domu Teraz godzine co oznacza dwa razy wiecej czasu wiec dwa razy wiecej aut to znaczy 4 razy wieksze korki wiec gdzie ekologia ..

  • 1245
   31 sierpnia, 09:49

   Wszystko powoli robione jest pod autonomiczne samochody.Wszystkie większe miasta nagle zmieniają prędkość haha

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama