Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Francja: Rozpoczęto narodowe konsultacje na temat eutanazji

Francja: Rozpoczęto narodowe konsultacje na temat eutanazji
Czy Francja wkrótce zalegalizuje eutanazję? (Fot. Getty Images)
Prezydent Francji Emmanuel Macron rozpoczął narodowe konsultacje na temat eutanazji. Krajowy Konsultacyjny Komitet Etyki (CCNE) stwierdził, że jeśli we Francji miałaby powstać ustawa o końcu życia, to istnieją możliwości 'na aktywną pomoc w umieraniu, ale pod pewnymi surowymi warunkami'.
Reklama
Reklama

Celem prowadzonych przez prezydenta konsultacji na temat eutanazji jest ewentualna zmiana prawa do końca 2023 roku – wskazał pałac Elizejski.

Opinia CCNE jest zatem pierwszym krokiem w kierunku zmian, choć nie jest jednomyślna. Komitet podkreśla również, że nowe prawo nie może skupiać się wyłącznie na eutanazji czy aktywnej pomocy w umieraniu, ale również na opiece paliatywnej.

Z kolei dziennik "Le Monde", powołując się na opinie doradców prezydenta donosi, że Macron "chce za wszelką cenę wrócić do reformy emerytalnej, aby odzyskać rozmach polityczny i ponownie nawiązać do swoich ambicji reformatorskich".

Podczas spotkania z dziennikarzami z Presidential Press Association w Nanterre prezydent podkreślił, że "przesunięcie ustawowego wieku emerytalnego i wydłużenie okresu składkowego byłoby mało dotkliwe dla klasy średniej" i mogłoby spowolnić wzrost inflacji i zmniejszyć zadłużenie państwa.

Czytaj więcej:

Włochy: Trybunał Konstytucyjny odrzucił wniosek o referendum w sprawie eutanazji

Portugalia: Parlament zatwierdził przepisy o depenalizacji eutanazji

Holandia: Minister zdrowia proponuje możliwość eutanazji dzieci poniżej 12 lat

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.12.2022
  GBP 5.4610 złEUR 4.6850 złUSD 4.4492 złCHF 4.7576 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama