Menu

Formuła 1: Kubica weźmie udział w treningu na Silverstone

Formuła 1: Kubica weźmie udział w treningu na Silverstone
"Prowadzenie bolidu F1 jest zawsze czymś wyjątkowym, a szczególnie na takim torze jak Silverstone" _ stwierdził Kubica. (Fot. Getty Images).
Robert Kubica po raz trzeci w tym sezonie weźmie udział w piątkowym treningu przed wyścigiem o Grand Prix Formuły 1. Kierowca testowy Alfa Romeo Racing Orlen wystąpi w 90-minutowej sesji zaplanowanej na godzinę 12 na torze Silverstone.
Reklama

Przed tygodniem na tym samym obiekcie rywalizowano o GP Wielkiej Brytanii, ale Polaka wówczas zabrakło, ponieważ brał udział w wyścigach serii DTM w Belgii. W najbliższą niedzielę odbędzie się tam drugi wyścig - o jubileuszową GP z okazji 70-lecia pierwszego wyścigu mistrzostw świata, rozegranego w maju 1950 roku właśnie na Silverstone.

Kubica zasiądzie w bolidzie na co dzień prowadzonym przez Włocha Antonio Giovinazziego.

"Cieszę się, że wracam za kierownicę w tej wczesnej i intensywnej części sezonu. Prowadzenie bolidu F1 jest zawsze czymś wyjątkowym, a szczególnie na takim torze jak Silverstone. To obiekt o bogatej historii, który poddaje próbie zarówno człowieka, jak i maszynę. Dla sportów motorowych to jedno z najważniejszych miejsc i jazda tutaj, nawet bez kibiców, wiąże się z dodatkowymi emocjami. Moim nadrzędnym celem pozostaje jednak jak zwykle pomoc w rozwoju auta" - zaznaczył Polak, cytowany na oficjalnej stronie internetowej Alfa Romeo.

Drugi trening odbędzie się w piątek o 16:00 Lokalnego czasu, trzeci - w sobotę o 12:00. Trzy godziny później rozpoczną się kwalifikacje, a niedzielny wyścig zaplanowano na godzinę 15:10.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama