Menu

Formuła 1: Kubica 13. na pierwszym treningu w Bahrajnie, najszybszy Hamilton

Formuła 1: Kubica 13. na pierwszym treningu w Bahrajnie, najszybszy Hamilton
Dzisiaj zadaniem Kubicy, który m.in. testował nowe opony przygotowane na sezon 2021, było ustawianie bolidu na niedzielny wyścig. (Fot. Getty Images)
Robert Kubica (Alfa Romeo Racing Orlen) uzyskał dzisiaj 13. czas na pierwszym treningu przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu, 15. rundą mistrzostw świata. Najszybszy był siedmiokrotny triumfator cyklu Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa.
Reklama

Hamilton jedno okrążenie na torze Sakhir przejechał w czasie 1.29,033. Drugi rezultat, gorszy o 0,049 s, miał jego partner z zespołu Fin Valtteri Bottas, a trzeci ze stratą 0,967 s był Meksykanin Sergio Perez z Racing Point, który po sezonie odchodzi z tego teamu.

Polak, który w teamie Alfa Romeo Racing Orlen jest kierowcą testowym i rezerwowym, stracił do zwycięzcy 1,699 s. Drugi kierowca tego zespołu Włoch Antonio Giovinazzi miał 16. rezultat, gorszy od Hamiltona o 1,863 s.

Dzisiaj zadaniem Kubicy, który m.in. testował nowe opony przygotowane na sezon 2021, było ustawianie bolidu na niedzielny wyścig.

To był pierwszy trening Polaka od ponad trzech miesięcy. Ostatnio Kubica uczestniczył w treningu Alfa Romeo w sierpniu przed Grand Prix 70-lecia. Na brytyjskim torze Silverstone uzyskał wtedy 19. czas okrążenia. Wcześniej jeździł podczas drugiego treningu w Austrii i na Węgrzech.

Zgodnie z umową, Kubica ma w tym roku trenować pięć razy. Dzisiaj w Bahrajnie wyjechał na tor po raz czwarty, ostatni piąty trening zaliczy przed drugim wyścigiem w Bahrajnie (6 grudnia) o Grand Prix Sakhir albo przed kończącym sezon GP Abu Zabi (13 grudnia).

Czytaj więcej:

F1: Hamilton wygrał we Włoszech. Mercedes mistrzem świata konstruktorów

Brytyjczyk Lewis Hamilton po raz siódmy mistrzem świata Formuły 1

Formuła 1: Kubica wystąpi w treningach przed GP Bahrajnu i Abu Zabi

Formuła 1: Dwa wyścigi na Sakhir w Bahrajnie

  Komentarze
  • Murzynek
   27 listopada 2020, 22:40

   tylkoczarnin oglondajom teraztez szol

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama