Menu

Formuła 1: Dwa teamy z nowymi nazwami potwierdzone przez FIA

Formuła 1: Dwa teamy z nowymi nazwami potwierdzone przez FIA
Alfa Romeo wraca do rywalizacji po długiej przerwie. (Fot. Getty Images)
Dwa zespoły ze zmienionymi nazwami znalazły się na oficjalnej liście zgłoszeń do mistrzostw świata Formuły 1 w sezonie 2019 opublikowanej przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA). To Alfa Romeo Racing i Racing Point.
Reklama

Pierwszy jest następcą szwajcarskiego teamu Sauber, choć firmą zgłaszającą do F1 nadal pozostaje Sauber Motorsport AG. Dla zespołu w tym roku będą jeździli Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi.

Alfa Romeo wraca do rywalizacji po długiej przerwie, poprzednio wystawiała samochody w F1 w latach 1950-51 oraz od 1979 do 1985 roku.

Druga ekipa - Racing Point zastąpi Force India, którego współwłaścicielem był mający aktualnie bardzo poważne problemy hinduski miliarder Vijay Mallya. Brytyjskie władze wydały ostatnio zgodę na jego ekstradycję do Indii, gdzie jest oskarżony o przestępstwa finansowe.

Force India został pod koniec 2018 roku kupiony przez kanadyjskiego miliardera Lawrence'a Strolla, w teamie w tym roku będzie jeździł jego syn Lance, który w poprzednim sezonie był kierowcą Williamsa. Drugim kierowcą będzie Meksykanin Sergio Perez. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.09.2020
  GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

  Sport


  Sport

  Reklama