Menu

Formuła 1: Alfa Romeo na celowniku Huelkenberga

Formuła 1: Alfa Romeo na celowniku Huelkenberga
Niemiec w sezonie 2020 nie ma stałego kontraktu z żadnym zespołem F1. (Fot. Getty Images)
Kierowca Formuły 1 Niemiec Nico Huelkenberg oficjalnie potwierdził, że aktualnie rozmawia z dwoma zespołami w sprawie swojego powrotu w sezonie 2021. Jednym z nich jest Alfa Romeo Racing Orlen, gdzie kierowcą rozwojowym i rezerwowym jest Robert Kubica.
Reklama

Szef Alfy Romeo Frederic Vasseur potwierdził, że rozmowy z menedżerami Niemca są rzeczywiście prowadzone, ale są na etapie wstępnym, żadnych wiążących decyzji nie podjęto.

Huelkenberg, który w sezonie 2020 nie ma stałego kontraktu z żadnym zespołem F1, pod koniec lipca trafił do Racing Point, gdyż w organizmie u podstawowego zawodnika tego zespołu Meksykanina Sergio Pereza wykryto koronawirusa.

Zawodnik został poddany dwutygodniowej kwarantannie, Huelkenberg zastąpił go w dwóch wyścigach na torze Silverstone. W GP Wielkiej Brytanii nie wystąpił z powodu awarii silnika, tydzień później w kwalifikacjach do GP 70-lecia był trzeci, a wyścig ukończył na siódmej pozycji.

Sytuacja kadrowa w Alfie Romeo jest dość klarowna. Włoch Antonio Giovinazzi ma ważny kontrakt do końca sezonu 2022, natomiast umowa Fina Kimiego Raikkonena, najstarszego obecnie zawodnika w F1 wygasa po tegorocznym sezonie. Fin na razie oficjalnie nie zapowiada zakończenia kariery sportowej, ale nieoficjalnie już kilka razy w wywiadach udzielonych w trakcie przerwy w startach spowodowanej koronawirusem sugerował, że rozważa taką ewentualność i myśli o poświęceniu się życiu rodzinnemu.

Na najbliższym Grand Prix Hiszpanii do ekipy Racing Point (dawne Force India) wróci Perez, u którego ostatnie testy na obecność Covid-19 dały wynik negatywny i FIA już wyraziło zgodę na jego ponowne starty. 

Czytaj więcej:

F1: Bez wyścigów w Amerykach, ale będą kolejne w Europie

Formuła 1: Perez ma koronawirusa, zastąpi go Huelkenberg

Formuła 1: Kubica weźmie udział w treningu na Silverstone

F1: Wygrana Verstappena w Grand Prix 70-lecia

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama