Menu

Formuła 1: 15 września premiera dokumentalnego serialu o Michaelu Schumacherze

Formuła 1: 15 września premiera dokumentalnego serialu o Michaelu Schumacherze
Schumacher z żoną w 2005 roku. (Fot. Getty Images)
15 września na platformie Netflix wyemitowany zostanie premierowy odcinek serial dokumentalnego o jednym z najlepszych w historii kierowców Formuły 1, siedmiokrotnym mistrzu świata - Michaelu Schumacherze. Rodzina wyraziła zgodę na jego emisję i zaakceptowała scenariusz.
Reklama
Reklama

"Schumacher" - taki tytuł nosi serial, którego fabuła osnuta jest wokół rozmów z najbliższymi, w tym synem Mickiem, obecnie kierowcą Formuły 1 i osobami związanymi ze środowiskiem wyścigów bolidów, w tym rywalami Niemca na torze i obecnymi gwiazdami tego sportu.

52-letni Schumacher nie pojawia się w życiu publicznym od grudnia 2013 r., czyli czasu tragicznego wypadku na nartach w okolicach Meribel we francuskich Alpach. Przez blisko sześć miesięcy był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej w szpitalu w Grenoble.

Potem został przewieziony do kliniki uniwersyteckiej w Lozannie. Opuścił ją we wrześniu 2014 i od tego czasu jest pod opieką lekarzy w swojej posiadłości w Gland nad Jeziorem Genewskim.

Rodzina nie udziela informacji o stanie jego zdrowia. Według nieoficjalnych wiadomości, były kierowca F1 nadal jest sparaliżowany, ale przytomny.

Czytaj więcej:

Formuła 1: Schumacher Jr. oficjalnie kierowcą zespołu Haas od 2021 roku

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama