Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Ford zainwestuje w UK i zatrudni dodatkowe 500 osób

Ford zainwestuje w UK i zatrudni dodatkowe 500 osób
Ford zamierza zainwestować w swoją brytyjską fabrykę, zwiększając jej możliwości produkcyjne. (Fot. Ford Europe)
Amerykański koncern Ford poinformował, że zamierza zainwestować £230 mln w swój zakład produkcyjny Halewood w Merseyside, aby rozszerzyć możliwości fabryki. Po modernizacji powstawać w niej mają części do samochodów elektrycznych, a nowa gałąź produkcji pozwoli na utworzenie 500 nowych miejsc pracy.

Reklama
Reklama

"Inwestycja oznacza, że ​​zakład będzie działał jeszcze przez wiele lat" – zapewnił Stuart Rowley, prezes Forda na rynku europejskim.

W przeszłości pojawiały się liczne spekulacje na temat tego, czy kompleks na Wyspach wciąż będzie funkcjonować. Obawy budził nie tyle Brexit, co fakt, iż amerykański gigant zapowiedział całkowite przestawienie się wyłącznie na elektryczne samochody. 

Jak podkreślono, inwestycja była możliwa dzięki wsparciu brytyjskiego rządu, który - w ramach funduszu Automotive Transformation Fund - pokryje część kosztów.

"Jesteśmy naprawdę zadowoleni ze wsparcia rządu Wielkiej Brytanii" – przekazał Stuart Rowley.

"Nie ujawniamy dokładnej kwoty, ale było to dobre wsparcie dla bardzo znaczącej inwestycji w Wielkiej Brytanii" - zapewnił.

Zakład Halewood rozpocznie produkcję elektrycznych jednostek napędowych, które zastąpią silnik i skrzynię biegów w samochodach benzynowych w 2024 roku.

To nie pierwsza taka duża inwestycja w branży motoryzacyjnej na Wyspach w ostatnim czasie. Japoński koncern Nissan ogłosił na początku lipca, że zamierza w Wielkiej Brytanii zbudować "gigafabrykę" produkującą samochody elektryczne. Zatrudnienie w niej znajdzie aż 6 tys. osob.
 

Czytaj więcej:

Jaguar Land Rover chce ponad miliard funtów od rządu UK

Europejski przemysł motoryzacyjny apeluje o umowę handlową z UK

Nissan zbuduje "gigafabrykę" w UK. Zatrudni ponad 6 tys. osób

Tesla najcenniejszą marką motoryzacyjną 2021 roku

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.12.2021
  GBP 5.4021 złEUR 4.5934 złUSD 4.0653 złCHF 4.4165 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama