Menu

Festiwal UEFA w Rzymie będzie trwać przez całe mistrzostwa

Festiwal UEFA w Rzymie będzie trwać przez całe mistrzostwa
UEFA Euro 2020 Fan Village na Piazza del Popolo w Rzymie. (Fot. Getty Images)
Festiwal UEFA rozpoczyna się dzisiaj w Rzymie w związku z inauguracją piłkarskich mistrzostw Europy. To będzie miesiąc wydarzeń sportowych, spektakli, koncertów, imprez dla dzieci, życia towarzyskiego w bezpieczeństwie sanitarnym - zapowiadają organizatorzy.
Reklama
Reklama

Cykl codziennych imprez towarzyszących mistrzostwom i poszczególnym meczom przedstawiany jest przez władze Wiecznego Miasta jako najbardziej wyraźny znak powrotu do normalności po ponad 15 miesiącach pandemii i restrykcji. Wszystkie wydarzenia będą odbywać się zgodnie ze skrupulatnym protokołem sanitarnym, określającym sposób wejścia i limit osób.

Sercem festiwalu będzie opustoszały przez wiele ostatnich miesięcy Piazza del Popolo, jeden z największych we włoskiej stolicy, gdzie od pierwszego dnia mistrzostw rozbrzmiewać będzie muzyka. Będzie on mógł pomieścić 2 tysiące osób jednocześnie, czyli znacznie mniej niż wynosi jego faktyczna pojemność. Uczestnicy będą liczeni przy pomocy specjalnych urządzeń. Będzie też im mierzona temperatura.

Nad porządkiem i przestrzeganiem reguł w ramach walki z pandemią czuwać będzie oprócz sił porządkowych także trzystu wolontariuszy.

Miejsca na bezpłatnych spektaklach i koncertach oraz innych imprezach na placu należy zarezerwować na stronie euro2020roma.com.

Organizatorzy festiwalu zapowiadają, że każdy rzymianin, kibic i turysta znajdzie do 11 lipca moc atrakcji.

Czytaj więcej:

Londyn przygotowuje się na świętowanie EURO 2020

ME 2021: Narodowa Strefa Kibica na mecz z Hiszpanią

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2021
  GBP 5.2369 złEUR 4.5027 złUSD 3.7185 złCHF 4.1360 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama