Menu

Ferrari dementuje plotki o odejściu Alonso i Raikkonena

Ferrari dementuje plotki o odejściu Alonso i Raikkonena
Alonso jest na czwartym miejscu w rankingu Formuły 1 (Fot. Getty Images)
Prezes koncernu Ferrari Luca Di Montezemolo ponownie zdementował pojawiające się informacje o możliwości odejścia z teamu Formuły 1 po sezonie 2014 dwukrotnego mistrza świata Hiszpana Fernando Alonso i Fina Kimi Raikkonena.
Reklama

"Latem zawsze media bawią się w niepotwierdzone spekulacje dotyczące zmian kadrowych w zespołach wyścigowych. To prawo dziennikarzy w sezonie ogórkowym. Zapewniam, że w naszym zespole nie przewidujemy żadnych zmian. Inżynierowie, technicy i kierowcy ciężko pracują przed wyścigiem w Belgii, żeby bolid był bardziej konkurencyjny niż dotychczas" - wyjaśnił Di Montezemolo.

Włoski arystokrata, związany od lat z wyścigami samochodowymi przyznał, że plotki o odejściu Alonso i Raikkonena mają negatywny wpływ na zespół. "Obaj kierowcy byli na urlopie, mieli odpocząć. Byli jednak często zasypywani głupimi pytaniami, co nie poprawiało im nastroju. Fernando ma kontrakt do 2016 roku, Kimi do 2015, nie planujemy w tym czasie zmian w ekipie" - dodał szef Ferrari.

Sezon 2014 nie jest na razie zbyt udany dla włoskiego teamu. Alonso w jedenastu wyścigach tylko dwa razy stawał na podium i jest na 4. pozycji w klasyfikacji generalnej, Raikkonen jest 12., a jego najlepszym rezultatem było szóste miejsce w wyścigu o Grand Prix Węgier.

"Sezon jest długi, jeszcze się może wiele wydarzyć. Potrzebujemy spokoju, aby się dobrze przygotować do kolejnych startów, plotki i spekulacje nie pomagają w budowaniu atmosfery" - wyjaśnił.

Według nieoficjalnych informacji, w bazie teamu w Maranello koło Bolonii trwają intensywne prace projektowe nowego bolidu na sezon 2015, który ma być tajną bronią zespołu na przyszły rok. Pierwsze testy już się odbyły.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 09.07.2020
  GBP 4.991 złEUR 4.474 złUSD 3.949 złCHF 4.208 zł

  Sport


  Sport

  Reklama