Fabiański zatrzymał Liverpool! Pierwsza porażka "The Reds"

Łukasz Fabiański przerwał znakomitą serię Liverpoolu. (Fot. Mike Hewitt/Getty Images)
Piłkarze Liverpoolu doznali wczoraj pierwszej porażki w obecnym sezonie Premier League. W meczu 11. kolejki ulegli na wyjeździe West Ham United 2:3. Bramki zwycięskiego zespołu strzegł Łukasz Fabiański. Licząc wszystkie rozgrywki 'The Reds' mieli serię 25 spotkań bez przegranej.

Liverpool przyjechał do Londynu z szansą na zmniejszenie straty do prowadzącej Chelsea, która w sobotę tylko zremisowała z Burnley 1:1. Mecz dla "The Reds" zaczął się jednak fatalnie. Już w czwartej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do własnej siatki skierował bramkarz gości Alisson Becker.

W kolejnych minutach Liverpool miał przewagę. Tuż przed przerwą po podaniu Mohameda Salaha wyrównał Trent Alexander-Arnold.

W drugiej połowie goście dalej napierali, ale w 67. minucie nadziali się na kontrę, którą wykończył Pablo Fornals. "Młoty" poszły za ciosem i siedem minut później prowadziły 3:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kurt Zouma.

Podopiecznych trenera Juergena Kloppa stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki. W 83. minucie z gola cieszył się rezerwowy Divock Origi.

W tabeli Chelsea ma trzy punkty przewagi nad Manchesterem City oraz nad West Hamem. Liverpool spadł na czwarte miejsce. Od lidera dzielą go cztery punkty.

Liverpool zmiażdżył Manchester United na Old Trafford!