Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

FIFA chce poznać opinię selekcjonerów w sprawie organizacji MŚ co dwa lata

FIFA chce poznać opinię selekcjonerów w sprawie organizacji MŚ co dwa lata
Szef FIFA Gianni Infantino podkreśla, że zmiana terminów rozgrywek przyniesie krajowym federacjom większe korzyści ekonomiczne. (Fot. MICHAEL BUHOLZER/AFP via Getty Images)
Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) zorganizuje w tym tygodniu specjalne wideokonferencje, na których selekcjonerzy reprezentacji mają wyrazić swoją opinię na temat organizacji mistrzostw świata w cyklu dwuletnim, a nie - jak do tej pory - czteroletnim.
Reklama
Reklama

"Nikt nie jest zadowolony z obecnej sytuacji i coś musi się zmienić" - oświadczył w Buenos Aires szef FIFA Gianni Infantino. Podkreślił, że reforma kalendarza rozgrywek przyniesie krajowym federacjom większe korzyści ekonomiczne.

"Dziś istnieją rozgrywki piłkarskie, które przynoszą znacznie więcej pieniędzy niż mistrzostwa świata, a pieniądze są dzielone między bardzo małą liczbę klubów" - dodał.

Pomysł Infantino popierają konfederacje azjatycka (AFC) i afrykańska (CAF). Opowiada się za nim także m.in. były wieloletni trener Arsenalu Londyn, dyrektor ds. rozwoju FIFA Arsene Wenger.

Większość głosów jest jednak na nie. Zdecydowanie sprzeciwiają się temu Europejska Unia Piłkarska (UEFA), konfederacja południowoamerykańska (CONMEBOL), organizacje kibiców i stowarzyszenie piłkarzy zawodowych FIFPRO, a ostatnio do tego grona dołączył Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

We wrześniu w wywiadzie dla dziennika "L'Equipe" Wenger zaproponował organizowanie każdego roku wielkiej imprezy piłkarskiej, np. na przemian mundialu i mistrzostw Europy. Eliminacje miałyby się odbywać tylko w październiku bądź w październiku i w marcu. Pełny raport Wengera ma być opublikowany w listopadzie.

Czytaj więcej:

Niemcy z biletem do Kataru. Awansowali na mundial jako pierwsi

Euro 2028: UEFA rozpoczęła procedurę wyboru gospodarza

Niepokonana Dania z awansem na mundial w Katarze

MŚ 2022: Piłkarze z Europy dołączą do reprezentacji na tydzień przed turniejem

MKOl sprzeciwia się piłkarskim MŚ co dwa lata

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.11.2021
  GBP 5.5531 złEUR 4.6982 złUSD 4.1627 złCHF 4.5013 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama