Menu

Extinction Rebellion planuje blokadę portu w Dover

Extinction Rebellion planuje blokadę portu w Dover
W sobotę 21 września Extinction Rebellion planuje "zablokować dwie główne drogi wylotowe w porcie Dover". (Fot. Getty Images)
Ekolodzy przygotowują się do próby zamknięcia najbardziej ruchliwego lotniska w Wielkiej Brytanii w piątek 13 września. Osiem dni później Extinction Rebellion ogłosiło plany zablokowania brytyjskiego portu w Dover - donosi 'The Independent'.
Reklama

Członkowie grupy "Heathrow Pause" zamierzają dronami zakłócić loty w strefie o długości 5 km wokół lotniska Heathrow. Mają nadzieję, że wymuszą tym samym jego zamknięcie.

Rzecznik Heathrow zapewnił, że pasy startowe pozostaną czynne. "Wprowadziliśmy programy oceny ryzyka, które są przeprowadzane przez ekspertów ds. lotniska i bezpieczeństwa i nie przewidujemy żadnego zagrożenia" - podkreślił.

Do masowego wstrzymania odlotów z powodu drona doszło tuż przed świętami Bożego Narodzenia w 2018 r. Około 150 000 pasażerów zostało zatrzymanych na lotnisku Gatwick, ze względu na dron znajdujący się w przestrzeni powietrznej tego portu lotniczego.

W sobotę 21 września Extinction Rebellion planuje "zablokować dwie główne drogi wylotowe w porcie Dover".

"Pokojowy protest ma na celu wezwanie rządu do przyznania, jak wielkim zagrożeniem dla żywności jest pogarszająca się sytuacja ekologiczna i zmieniający się klimat w Wielkiej Brytanii i na całym świecie" - zapowiedziała grupa.

Dover jest kluczowym portem dla połączeń morskich z Calais i Dunkierką. Przeciętnie przez port przejeżdża 32 300 pasażerów, w tym około 6 200 samochodów i ponad 200 autokarów.

  Komentarze
  • Vistula
   12 września 2019, 08:39

   To zwykła działalność terrorystyczna. Igranie z życiem ludzi na Heathrow. Co te matoły jadłyśmy gdyby i lotniska i porty nie działały. To tak jak w PL, są nakręcani przez przez NGO i inne fundacje z zapleczem finansowym.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama