Everton i Liverpool bliżej finału

Radość piłkarzy Liverpoolu po wygranej ze Stoke City (Fot. Getty Images)
Piłkarze Evertonu pokonali na własnym boisku Manchester City 2:1 we wczorajszym pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Ligi w Anglii. We wtorek do finału zbliżył się Liverpool, który pokonał na wyjeździe Stoke City 1:0.

Zespół Evertonu wyszedł na prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy, a strzelcem bramki był Argentyńczyk Ramiro Funes Mori. Niespełna kwadrans przed końcem gry po kontrataku wyrównał Hiszpan Jesus Navas.

Jednak już dwie minuty później gola na wagę zwycięstwa zdobył Belg Romelu Lukaku. To jego 19. bramka w tym sezonie biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Rewanż odbędzie się 27 stycznia.

We wtorek jednobramkową zaliczkę przed zaplanowanym na 26 stycznia drugim meczem wywalczył Liverpool. Wyjazdowe zwycięstwo "The Reds", którzy ośmiokrotnie sięgnęli po Puchar Ligi, zapewnił Jordon Ibe w 37. minucie. 20-letni skrzydłowy niespełna 20 minut wcześniej zmienił Brazylijczyka Philippe Coutinho.