Menu

Europejska Agencja Leków zatwierdza remdesivir w leczeniu Covid-19

Europejska Agencja Leków zatwierdza remdesivir w leczeniu Covid-19
Lek skraca powrót do zdrowia u chorych na Covid-19. (Fot. Getty Images)
Szef Europejskiej Agencji Leków Guido Rasi zapowiedział dzisiaj, że w najbliższych dniach lek o nazwie remdesivir będzie mógł być stosowany w leczeniu Covid-19. Wkrótce mają być zarejestrowane także kolejne leki w terapii tej choroby – informuje Reuters.
Reklama

Remdesivir został opracowany przez amerykańską firmę Gilaed Sciences jako lek przeciwwirusowy. Z badań międzynarodowych, w tym Europie i USA, wynika, że o 31 procent - z 15 do 11 dni - skraca on powrót do zdrowia chorych z Covid-19 w porównaniu z placebo.

Szef Europejskiej Agencji Leków (EMA) Guido Rasi zapewnił, że zostanie on zatwierdzony do użycia w ramach szybciej ścieżki rejestracyjnej, zanim jeszcze nastąpi jego pełna autoryzacja. Dzięki temu może zwiększyć się skuteczność leczenia Covid-19.

Dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych prof. Anthony Fauci powiedzia przed kilkoma dniami podczas konferencji w Białym Domu, że lek ten może stać się standardem w leczeniu tej choroby.

Guido Rasi zapowiedział, że w przyśpieszonym tempie przewiduje się rejestrację substancji przydatnych w leczeniu Covid-19, bazujących na przeciwciałach monoklonalnych. Preparaty te blokować działania koronawirusów SARS-CoV-2. Dzięki tym lekom niektórym chorym będzie można uratować życie, skrócić rekonwalescencję i zmniejszyć obciążenie szpitali. 

Czytaj więcej:

Bayer ma nadzieję na zastosowanie leku na malarię przeciwko Covid-19

Fujifilm zwiększa produkcję potencjalnego leku na Covid-19

Chcą zakażać ochotników, by przyspieszyć szczepionkę na Covid-19

Bill Gates: Powrót do normalności "może dopiero za 2 lata"

Badanie: Koronawirus może ukrywać się głęboko w płucach

  Komentarze
  • Gosc
   19 maja, 07:06

   Testuje sie na ludziach cos Co nie zostalo przetestowane zbadane? To sa take nowoczesne obozy kocentracyjne gdzie pod przymusem wstrzykuje sie ludziom cos czego efektu sie nie zna. witamy w nowej normalnosci.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama