Menu

Euro 2020: Serbska flaga na koszulkach... rosyjskich piłkarzy

Euro 2020: Serbska flaga na koszulkach... rosyjskich piłkarzy
Znakiem charakterystycznym miała być flaga na rękawach. (Fot. Twitter/@AdidasFootball)
Rosyjscy piłkarze w sobotnim meczu eliminacji mistrzostw Europy z Belgią mieli zagrać w strojach przygotowanych już z myślą o turnieju finałowym. Będą musieli jednak skorzystać z dotychczasowych trykotów, gdyż na nowych omyłkowo znalazła się flaga... Serbii.
Reklama

Flagi obu krajów wyglądają podobnie, mają po trzy poziome pasy w tych samych kolorach, ale inny jest ich układ. Rosyjska to od góry biały, niebieski i czerwony, a w serbskiej barwy czerwona i biała zamienione są miejscami.

Niemiecki producent zobowiązał się do poprawy wzoru. "Jesteśmy dumni, że od 12 lat możemy współpracować z Rosyjskim Związkiem Piłki Nożnej (RFU) i jestem pewny, że wspólnie znajdziemy zadowalające rozwiązanie" - napisał "Adidas" w oświadczeniu.

To nie pierwsze kontrowersje wokół strojów tego producenta w ostatnich dniach. W Niemczech, krótko po oficjalnej prezentacji nowej koszulki drużyny narodowej, okazało się, że w nadrukowanych na plecach nazwiskach dwóch reprezentantów są... literówki. Zamiast "Hector" (Jonas) pojawiło się "Hecktor", a zamiast "Waldschmidt" (Luca) na stroju, który kibice mogli kupić w sklepie internetowym Adidasa, znalazło się "Waltschmidt".

"Przykro nam z powodu tego incydentu i natychmiast podejmiemy wszelkie niezbędne kroki, by do takich błędów nie dochodziło" - przekazał rzecznik firmy, według którego pomyłka wynikała z "błędu technicznego".

Z kolei w Hiszpanii nie słabnie krytyka za rzekome upolitycznienie strojów reprezentacji tego kraju. Część mediów wskazuje, że nowe koszulki - kratkowane w różne tony czerwieni - mają odzwierciedlać zmiany polityczne w tym kraju i oddawać wewnętrzne podziały. 

Rosja jest wśród sześciu zespołów, które są już pewne występu w Euro 2020. W tym gronie jest też Polska. Niemcy i Hiszpania o awans muszą jeszcze powalczyć.

Czytaj więcej:

Euro 2020: Krytyka "upolitycznionych" strojów reprezentacji Hiszpanii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama