Menu

Euro 2020: Ponad 60 tysięcy widzów może obejrzeć półfinały i finał na Wembley

Euro 2020: Ponad 60 tysięcy widzów może obejrzeć półfinały i finał na Wembley
Kibice nie mogą się już doczekać finałowych meczów na Wembley. (Fot. Getty Images)
Półfinały i finał piłkarskich mistrzostw Europy, które zaplanowano na Wembley w Londynie, będzie mogło obejrzeć za każdym razem ponad 60 tysięcy widzów - poinformował wczoraj brytyjski rząd. To oznacza, że stadion będzie wypełniony w 75 procentach.
Reklama
Reklama

Półfinały turnieju odbędą się 6 i 7 lipca, a finał - 11 lipca.

Wszyscy posiadacze biletów będą musieli mieć ujemny wynik testu na COVID-19 lub potwierdzenie całkowitego szczepienia – dwie dawki otrzymane 14 dni przed meczem.

Decyzja została ogłoszona dzień po tym, jak premier Włoch Mario Draghi wezwał w poniedziałek do przeniesienia finału z Anglii z powodu rosnącej liczby przypadków COVID-19 w kraju.

W trzech meczach grupowych frekwencja na Wembley może wynosić 22,5 tys. widzów, podobnie jak w spotkaniu 1/8 finału Włochy - Austria, zaplanowanym na 26 czerwca.

Natomiast w przypadku meczu 1/8 finału 29 czerwca, w którym może wystąpić reprezentacja Anglii (warunkiem jest pierwsze miejsce w grupie D), frekwencja wzrośnie do 40 tysięcy.

"Cieszymy się, że więcej fanów będzie mogło przejść przez bramy obiektu Wembley i cieszyć się mistrzostwami Europy" – zapewnił tamtejszy minister kultury i sportu Oliver Dowden.

"Utrzymanie bezpieczeństwa publicznego pozostaje naszym najwyższym priorytetem. Bardzo blisko współpracowaliśmy z UEFA i FA (angielską federacją - przyp. red.), aby zagwarantować rygorystyczne środki dotyczące zdrowia publicznego, jednocześnie umożliwiając większej liczbie kibiców zobaczenie meczów na żywo" – dodał.

UEFA negocjuje z rządem Wielkiej Brytanii złagodzenie ograniczeń dotyczących kwarantanny dla zagranicznych kibiców podróżujących do Londynu na mecze, ale w oświadczeniu na razie o tym nie wspomniano.

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin z zadowoleniem przyjął zwiększenie dopuszczalnej frekwencji i podziękował rządowi Wielkiej Brytanii za ten ruch.

"Ten turniej był światłem nadziei, aby uspokoić ludzi, że wracamy do bardziej normalnego trybu życia i jest to kolejny krok na tej drodze" – podsumował.

Czytaj więcej:

Euro 2020: UEFA nie zamierza odebrać Londynowi fazy finałowej

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2021
  GBP 5.3697 złEUR 4.5736 złUSD 3.8847 złCHF 4.2054 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama