Menu

Euro 2020: Boniek nie chce trafić na Włochów

Euro 2020: Boniek nie chce trafić na Włochów
Gdyby mógł wybierać chciałby, by Polacy znaleźli się w grupie razem z Niemcami, Anglią lub Hiszpanią. (Fot. Getty Images)
Prezes PZPN Zbigniew Boniek nie chciałby trafić do grupy z Włochami w piłkarskich mistrzostwach Europy 2020. Przede wszystkim myśli o kibicach, dla których podróż do Baku mogłaby być uciążliwa. Losowanie odbędzie się w sobotę w Bukareszcie.
Reklama

"Na razie czuję spokój, choć pewnie podczas losowanie jakieś podniecenie się pojawi. Ale nareszcie poznamy rywali i będziemy mogli sobie to wszystko wyobrazić" - przyznał Boniek.

On sam w Bukareszcie będzie i na żywo będzie śledzić galę. "Najbardziej bym nie chciał trafić na Włochów, bo logistycznie ta grupa w ogóle mi się nie podoba. Rozgrywalibyśmy mecze w Rzymie i Baku, a to nie są najlepsze destynacje dla kibiców" - dodał.

Gdyby mógł wybierać chciałby, by Polacy znaleźli się w grupie razem z Niemcami (wówczas mecze w Monachium i Budapeszcie), Anglią (Londyn i Glasgow) lub Hiszpanią (Bilbao i Dublin).

"Myślę tu przede wszystkim o naszych kibicach. Na Wyspach, wiadomo, że Polaków jest mnóstwo. Do Monachium i Budapesztu łatwo się dostać. Te podróże nie będą wtedy uciążliwe, a my chcemy, by fani mogli być z nami na miejscu. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że łatwych grup już nie ma. Nas pewnie na wygranie całego turnieju nie stać, ale będziemy chcieli odpaść jak najpóźniej, a najlepiej wcale" - zaznaczył prezes PZPN.

Boniek: "Moje serce bije dla Polski, ale we Włoszech mam wielu przyjaciół". (Fot. Getty Images)

Jest też jeszcze jeden powód, dla którego Boniek nie chciałby, by biało-czerwoni trafili do grupy z Włochami.

"Moje serce bije dla Polski, ale we Włoszech mam wielu przyjaciół. I właśnie dlatego nie chciałbym z nimi rywalizować. Poza tym wtedy presja jest też inna, bo takie mecze bardzo chce się wygrywać. Znam ich, lubię, ale gdy trafiam na nich na piłkarskiej drodze to mam jedynie chęć zwycięstwa" - przyznał.

Boniek zapewnił także, że kadra jest przygotowana na każde rozwiązanie. Bazy są już wybrane, ale teraz wszystko zależeć będzie od losowania. "Mamy już przygotowaną bazę pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru. Możliwości jest wiele, ale my też wiemy, jak wszystko rozegrać, żeby było dobrze. Wszystko jest uporządkowane i tymi rzeczami nie musimy się w ogóle stresować" - zapewnił.

Znajdujący się w drugim koszyku polscy piłkarze podczas sobotniego losowania Euro 2020 poznają grupowych rywali. Możliwe jednak, że jeszcze nie wszystkich. Czterech ostatnich uczestników turnieju zostanie wyłonionych dopiero w marcu. 

Czytaj więcej:

Boniek: Czeka nas niesamowicie trudne Euro 2020

Boniek o murawie Stadionu Narodowego: Jesteśmy wściekli, ale bezradni

ME 2020: Silna polska delegacja na losowaniu w Bukareszcie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama