Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Elektryczne hulajnogi na drogach UK? Kolejny krok w kierunku legalizacji

Elektryczne hulajnogi na drogach UK? Kolejny krok w kierunku legalizacji
Poruszanie się hulajnogami po drogach publicznych jest w UK zakazane. (Fot. Getty Images)
Szef Transport for London - Mike Brown - wezwał do przyspieszenia nowelizacji prawa drogowego w UK, aby umożliwić użytkownikom elektrycznych hulajnóg legalne poruszanie się po drogach. Zanim jednak do tego dojdzie, ekspert wezwał do przeprowadzenia krajowych testów bezpieczeństwa.
Reklama

Szef transportu w Londynie uznał dziś na łamach "Evening Standard", że "legalizacja elektrycznych hulajnóg na drogach publicznych jest nieunikniona".

Zdaniem Mike'a Browna, w pierwszej kolejności władze powinny przeprowadzić krajowe testy "na szeroką skalę", aby upewnić się, że hulajnogi nie stwarzają żadnego zagrożenia ani dla pieszych, ani dla samych użytkowników tego typu pojazdów.

Specjalista dodał, że będzie nadzorował proces przeprowadzania testów w Londynie, aby był on kontynuowany nawet w przypadku, gdyby po następnych wyborach zmieniły się władze. "TfL będzie współpracować z ministerstwem transportu, bo kwestia hulajnóg jest problemem całego kraju, a nie tylko stolicy" - zauważył.

Obecnie użytkownikom elektrycznych hulajnóg grozi kara 300 funtów i 6 punktów karnych, jeśli swoim pojazdem poruszają się po drogach publicznych.

Jednocześnie w wywiadzie dla "Evening Standard", szef TfL zapowiedział przegląd finansów londyńskiego transportu, aby oszacować, czy od stycznia 2021 r. powinny wzrosnąć opłaty za przejazd. Mike Brown zwrócił uwagę, że podwyżki mogą być konieczne, aby zapewnić odpowiednią jakość funkcjonowania metra i sfinansować wszystkie projekty modernizacyjne.

 

  Komentarze


  • Adamski
   9 lipca, 06:42

   Założę się, że efektem tych nowelizacji będzie wprowadzenie opłat za korzystanie z elektrycznych hulajnóg na drogach publicznych...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama