Menu

Elektryczne hulajnogi na drogach UK? Kolejny krok w kierunku legalizacji

Elektryczne hulajnogi na drogach UK? Kolejny krok w kierunku legalizacji
Poruszanie się hulajnogami po drogach publicznych jest w UK zakazane. (Fot. Getty Images)
Szef Transport for London - Mike Brown - wezwał do przyspieszenia nowelizacji prawa drogowego w UK, aby umożliwić użytkownikom elektrycznych hulajnóg legalne poruszanie się po drogach. Zanim jednak do tego dojdzie, ekspert wezwał do przeprowadzenia krajowych testów bezpieczeństwa.
Reklama

Szef transportu w Londynie uznał dziś na łamach "Evening Standard", że "legalizacja elektrycznych hulajnóg na drogach publicznych jest nieunikniona".

Zdaniem Mike'a Browna, w pierwszej kolejności władze powinny przeprowadzić krajowe testy "na szeroką skalę", aby upewnić się, że hulajnogi nie stwarzają żadnego zagrożenia ani dla pieszych, ani dla samych użytkowników tego typu pojazdów.

Specjalista dodał, że będzie nadzorował proces przeprowadzania testów w Londynie, aby był on kontynuowany nawet w przypadku, gdyby po następnych wyborach zmieniły się władze. "TfL będzie współpracować z ministerstwem transportu, bo kwestia hulajnóg jest problemem całego kraju, a nie tylko stolicy" - zauważył.

Obecnie użytkownikom elektrycznych hulajnóg grozi kara 300 funtów i 6 punktów karnych, jeśli swoim pojazdem poruszają się po drogach publicznych.

Jednocześnie w wywiadzie dla "Evening Standard", szef TfL zapowiedział przegląd finansów londyńskiego transportu, aby oszacować, czy od stycznia 2021 r. powinny wzrosnąć opłaty za przejazd. Mike Brown zwrócił uwagę, że podwyżki mogą być konieczne, aby zapewnić odpowiednią jakość funkcjonowania metra i sfinansować wszystkie projekty modernizacyjne.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama