Menu

El. ME 2020: Turcy znów salutowali po strzeleniu gola

El. ME 2020: Turcy znów salutowali po strzeleniu gola
Piłkarze Turcji świętowali wyrównującą bramkę w poniedziałkowym meczu z Francją (1:1), salutując kibicom. Ten sam gest wykonali w piątek w spotkaniu z Albanią (1:0), mimo że UEFA zabrania wszelkich manifestacji politycznych na stadionach.
Reklama

Na Stade de France Turcy wyrównali w 82. minucie po golu Kaana Ayhana. Co najmniej siedmiu tureckich piłkarzy podbiegło potem do narożnika boiska i salutowało kibicom, dając w ten sposób wyraz swojego wsparcia dla armii tureckiej, która w ubiegłym tygodniu rozpoczęła ofensywę w północnej Syrii przeciwko Kurdom.

Na zakończenie meczu Turcy znów wykonali wojskowy gest. Obu incydentów nie pokazano podczas transmisji telewizyjnej ani we Francji, ani w Turcji, ale zdjęcia ze stadionu w Saint-Denis obiegły internet. Zamieścił je m.in. obecny na trybunie honorowej Stade de France minister sportu Mehmet Kasapoglu.

Mecz, zorganizowany przy wzmocnionych środkach bezpieczeństwa, przebiegał spokojnie (kibice tureccy klaskali podczas "Marsylianki"), a jedynym incydentem było wywieszenie w ostatnich minutach na trybunie transparentu z napisem: "Przestańcie zabijać Kurdów", który szybko został usunięty przez służby porządkowe.

Już w niedzielę rzecznik prasowy Europejskiej Unii Piłkarskiej Philip Townsend zapowiedział, że UEFA zbada piątkowy incydent w Stambule, gdzie tureccy piłkarze salutowali kibicom po strzeleniu zwycięskiego gola w meczu z Albanią. Zdjęcie z tej sytuacji zostało potem umieszczone na koncie tureckiej reprezentacji na Twitterze z podpisem, że zawodnicy dedykowali zwycięstwo "naszym dzielnym żołnierzom i współobywatelom, którzy ponieśli męczeńską śmierć".

Czytaj więcej:

El. ME 2020: UEFA przyjrzy się salutowaniu piłkarzy Turcji

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.04.2020
  GBP 5.143 złEUR 4.536 złUSD 4.180 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama