Menu

Ekspert: Koronawirus może zabić nawet 200 tys. Amerykanów

Ekspert: Koronawirus może zabić nawet 200 tys. Amerykanów
Eksperci i lokalne władze ostrzegają, że punkt szczytowy epidemii w USA jeszcze nie nastąpił. (Fot. Getty Images)
W USA umrze 100-200 tys. osób zakażonych koronawirusem, a przypadków zakażenia SARS-Cov-2 będą miliony - ocenił wczoraj dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, dr Anthony Fauci.
Reklama

W rozmowie ze stacją CNN immunolog zastrzegł, że są to jedynie szacunki, a epidemia dynamicznie się rozwija.

W ostatnich tygodniach Fauci niemal codziennie występuje na konferencjach w Białym Domu i udziela wywiadów amerykańskim mediom. Cieszy się powszechnym szacunkiem; media nazywają go "najsłynniejszym lekarzem Ameryki" i "skarbem narodowym".

W sobotę w Stanach Zjednoczonych liczba ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa przekroczyła próg 2 tys. Liczba zgonów podwoiła się w niecałe trzy doby. Wczoraj rano było to już ponad 2,1 tys. zmarłych.

Eksperci i lokalne władze ostrzegają, że punkt szczytowy epidemii w USA jeszcze nie nastąpił. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obawia się, że Stany Zjednoczone, zamieszkane przez blisko 330 milionów osób, mogą stać się kolejnym epicentrum pandemii.

Obecnie większość zgonów rejestrowana jest w stanie Nowy Jork. Duże ogniska choroby występują też w stanach Waszyngton, Kalifornia, Michigan, Luizjana i New Jersey.

Zdaniem doktor Debory Birx, przewodzącej grupy zadaniowej powołanej przez Biały Dom w związku z epidemią koronawirusa, nawet regiony USA z małą liczbą przypadków zakażenia muszą przygotować się na rozwój epidemii. "Żaden stan, żadna aglomeracja nie będą oszczędzone" - ostrzegła Birx w rozmowie z telewizją NBC.

Amerykańscy lekarze i lokalne władze w dramatycznych apelach proszą o pomoc i dostawy sprzętu ochronnego oraz urządzeń medycznych.

Czytaj więcej:

Trump uspokaja: "Kryzys związany z koronawirusem wkrótce się zakończy"

Trump: Kwarantanna zabije więcej ludzi niż koronawirus

USA: 46 mln osób może stracić pracę

WHO: W USA może być dzisiaj najwięcej zakażeń na świecie

"Apokaliptyczna" sytuacja w nowojorskim szpitalu

  Komentarze
  • A k
   30 marca, 18:55

   200 tysięcy!!! OPTYMIŚCI !!!!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama