Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Eksperci: Londyn potrzebuje "Kodeksu uprzejmości"

Eksperci: Londyn potrzebuje
Londyńczycy powinni być wobec siebie bardziej uprzejmi - twierdzi ośrodek analityczny Centre for London. (Fot. Getty Images)
Grupa ekspertów z ośrodka analitycznego Centre for London rozpoczęła starania o wprowadzenie w stolicy 'Kodeksu uprzejmości'. Jego celem byłoby powstrzymanie mieszkańców przed byciem wobec siebie nawzajem opryskliwymi i nieprzyjaznymi - informuje 'Evening Standard'.
Reklama

Wpływowa organizacja Centre for London postanowiła zaapelować do pieszych, rowerzystów i kierowców o traktowanie siebie nawzajem z większym szacunkiem. Zaczęła od identyfikacji zachowań, które uprzykrzają życie mieszkańcom stolicy.

“Piesi wpatrzeni w ekrany smartfonów, agresywni rowerzyści, kierowcy ciężarówek blokujący skrzyżowania oraz pasażerowie odmawiający ustąpienia miejsca w metrze potrzebującym – to najwięksi winowajcy” - wylicza dziennik.

Zdaniem ekspertów, lekiem na tego typu zachowania byłoby wprowadzenie wytycznych, dzięki którym korzystanie z dróg i chodników w zatłoczonej stolicy byłoby bezpieczniejsze i przyjemniejsze.

Kodeks zachęcałby szybszych cyklistów do większej ostrożności wobec tych powolniejszych, kierowców - by chętniej ustępowali drogi, a pieszych - do nieblokowania chodników.

Grupa już rozpoczęła pierwsze rozmowy w sprawie wprowadzenia wytycznych z zarządem Transport for London.

“Musimy sobie uświadomić, że jesteśmy częścią systemu i do sposobu naszego poruszania się musimy wprowadzić pewne zasady. Niektórzy odnoszą się do innych z szacunkiem i uważają na nich. Jednak bardzo denerwuje nas coraz większa ilość osób funkcjonujących jak w bańce" – komentuje Patricia Brown z Centre for London.

 

  Komentarze


  • Zenus
   9 października 2017, 19:22

   ona chyba jest na bance i to niezlej

  • JJ
   9 października 2017, 23:37

   @Baramba: zal d..e sciska, ze nie stac Cie na utrzymanie sie w Londynie?

  • Czytelnik
   10 października 2017, 10:11

   Wychodzi na to , że ludzie w Lundynie nie są uprzejmi dlatego trzeba egzekwować uprzejmość (prawem ) kodeksem , a kto złamie kodeks zostanie ukarany zgodnie z koranem .

  • Beata
   10 października 2017, 11:19

   Do czytelnika. Ludzie nie są uprzejmi i ty tez.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.293 złUSD 3.668 złCHF 3.800 zł

  Sport


  Reklama