Menu

Dzisiaj w UK nawet 29 stopni. Pogodowy test dla Brytyjczyków

Dzisiaj w UK nawet 29 stopni. Pogodowy test dla Brytyjczyków
Łagodniejsze restrykcje w parze z piękną pogodą są mile widzianą ulgą dla Brytyjczyków. (Fot. Getty Images)
Gdy koronawirus zagraża, a słoneczna pogoda kusi, prawdziwym wyzwaniem może być przestrzeganie zasad dystansu społecznego w parkach czy na plaży. Przed takim testem staną dzisiaj mieszkańcy Anglii, ponieważ słupki rtęci w regionie poszybują prawie do 30 st. Celsjusza.
Reklama

Już ponad tydzień temu premier Boris Johnson ogłosił poluzowanie niektórych restrykcji. Mieszkańcy mogą m.in. dowolnie często wychodzić z domu w celu aktywności fizycznej i jeździć do dowolnej otwartej przestrzeni w kraju, tzn. do parku narodowego, na plażę itp., ale tylko w granicach Anglii; przy czym osoby spoza tego samego gospodarstwa domowego wciąż musi dzielić dystans minimum 2 metrów.

Tymczasem Met Office przewiduje, że temperatura może dziś osiągnąć 29 st. Celsjusza w Londynie oraz w południowo-wschodniej Anglii i będzie to najcieplejszy jak dotąd dzień 2020 roku. 

Łagodniejsze restrykcje w parze z piękną pogodą są mile widzianą ulgą dla Brytyjczyków, którzy od tygodni byli zamknięci w czterech ścianach. Jednak - jak zauważa "The Guardian" - słońce jest jednocześnie głównym sprawdzianem dla przestrzegania zasad narzuconych przez rząd.

Najpiękniej będzie dzisiaj w Londynie oraz w południowo-wschodniej Anglii. (Fot. Getty Images)

W związku z tym lokalne władze wezwały społeczeństwo do utrzymywania dystansu społecznego i przypomniały, że ​​wiele obiektów, takich jak baseny i toalety publiczne, pozostaje zamkniętych. Dodano, że policja patroluje kilka parków, m.in. w Londynie, aby upewnić się, że ludzie przestrzegają wytycznych.

Nadmorskie miasta również wydały ostrzeżenia przypominające ludziom, że na większości plaż wciąż nie ma ratowników, mimo że pływanie w morzu, surfing, windsurfing, wioślarstwo czy kajakarstwo są obecnie w Anglii dozwolone.

Straż przybrzeżna w Anglii przekazała, że w miniony weekend otrzymała prawie 200 zgłoszeń, m. in. o pontonach dryfujących na morzu, rozbitych skuterach wodnych oraz osobach rannych podczas spaceru lub jazdy na rowerze wzdłuż wybrzeża.

Jak prognozuje Met Office, już jutro nastąpi jednak załamanie pogody. "W całej wschodniej i południowo-wschodniej Anglii będzie burzowo, deszczowo i może spaść grad" - poinformował główny meteorolog Met Office, Paul Gundersen.

Czytaj więcej:

Nadmorskie miasta w UK boją się przyjazdu turystów

Londyn: Jeśli ludzie będą ignorować zasady, parki zostaną zamknięte

Johnson przyznaje, że ludzie mogą być sfrustrowani restrykcjami

Na Wyspach w tym tygodniu będzie cieplej niż na Ibizie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama