Menu

Dziś w UK rekordowe 35 stopni Celsjusza

Dziś w UK rekordowe 35 stopni Celsjusza
Tak wygląda dzisiaj plaża w Brighton. (Fot. Getty Images)
Wielka Brytania jest dzisiaj cieplejsza niż hiszpańska Ibiza, a temperatura w Londynie poszybowała do 35 stopni Celsjusza w najgorętszy jak dotąd dzień w roku.
Reklama

"Do tej pory nie widzieliśmy temperatury powyżej 30 stopni, nie wspominając nawet o 35. To dość niezwykłe jak na lipiec" - przyznał rzecznik Met Office, cytowany przez Standard.co.uk.

Nawet na Ibizie czy w Lizbonie nie jest dziś tak gorąco jak w Wielkiej Brytanii. Słupki rtęci na hiszpańskiej wyspie i w portugalskiej stolicy pokazują odpowiednio po 32 i 31 kresek.

Jeśli chodzi o Zjednoczone Królestwo, pogoda dopisuje dzisiaj nie tylko w Londynie i na południowym wschodzie hrabstw Kent i Cambridgeshire, gdzie temperatura wynosi 33-35 stopni.
Gorąco jest też w Manchesterze (32 st.) i w niektórych częściach Walii (30 st.).

Popularne miejsca turystyczne na południowym wybrzeżu, takie jak Devon w Kornwalii, pozostają bardziej rześkie, z temperaturami wynoszącymi 25-26 kresek, a miłośnicy słońca w Brighton mogą cieszyć się przyjemnymi 28 stopniami.

Met Office ostrzegł jednak, że taka piękna aura nie utrzyma się długo, bo już dzisiaj po południu w niektórych regionach kraju wystąpią burze i może spaść grad. Żółte ostrzeżenie pogodowe obowiązuje od godz. 16:00 do północy w dużych częściach wschodniej i południowo-wschodniej Anglii.

Nadchodzący front pogodowy z zachodu spowoduje spadek temperatury nawet o 10 st., a słupki rtęci pokażą jutro maksymalnie 26 st. w Londynie i 21 st. w Manchesterze.

Jeśli chodzi o statystyki pogodowe za cały miesiąc, to dzisiejszy rekord nie będzie miał na nie żadnego wpływu - średnia temperatura w Wielkiej Brytanii w lipcu to jak na razie zaledwie 14,1 st., czyli o jeden stopień mniej niż długoterminowa średnia temperatura w latach 1981-2010 wynosząca 15,2 st.

Czytaj więcej:

W Anglii za 20 lat "może zabraknąć wody"

Fala upałów zmierza do UK. Będzie nawet 30 st. C

Fala upałów we Francji i Włoszech

  Komentarze
  • Gggg
   31 lipca, 20:37

   Może w Devon, ale w Londynie i dalej w stronę clacton,35 stopni.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.09.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama