Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dziś 2 400 osób zostanie Irlandczykami. Najwięcej Polaków

Dziś 2 400 osób zostanie Irlandczykami. Najwięcej Polaków
Większość, bo aż 406 nowych Irlandczyków, pochodzi z Polski. (Fot. Getty Images)
2 400 osób z 90 różnych krajów otrzyma dzisiaj akty nadania irlandzkiego obywatelstwa. Ceremonia odbędzie się w Killarney (hrabstwo Kerry) - informuje Thejournal.ie.
Reklama

Większość, bo aż 406 nowych Irlandczyków, pochodzi z Polski. Formalne decyzje o naturalizacji odbiorą też osoby m.in. z Wielkiej Brytanii (309), Rumunii (218), Indii (186) i Nigerii (99).

Uroczysta ceremonia odbędzie się w Gleneagles Hotel Convention Center w Killarney. To tam uczestnicy będą ślubować "wiernego przestrzegania prawa państwa i szanowania demokratycznych wartości Irlandii w deklaracji wierności i lojalności".

"Mieszkańcy Irlandii są zobowiązani do równego poszanowania wszystkich tradycji na tej wyspie" - zaznaczył przed popołudniową galą minister sprawiedliwości, Charlie Flanagan.

To drugi rok z rzędu, kiedy uroczystość nadania irlandzkiego obywatelstwa na tak dużą skalę odbywa się poza Dublinem. Centrum Kongresowe w Killarney ma być w przyszłości główną lokalizacją dla podobnych imprez.

Pierwsza ceremonia naturalizacji odbyła się w 2011 r. Od tamtej pory w galach nadania irlandzkiego obywatelstwa wzięło udział 86 tys. osób.

W sumie obywatele 181 różnych krajów stali się Irlandczykami od 2011 roku.

 

  Komentarze


  • Mul
   29 kwietnia, 21:22

   po tuningu, wszystko mozliwe

  • Brys
   29 kwietnia, 21:59

   Minęło 4lata jak Irlandia otworzyła granice dla Rumuni więc jakim cudem ktoś dostanie paszport nie bendoc 5lat w kraju?????? I nie będąc rezydentem. 😂 😂 😂 😂

  • Drakus
   29 kwietnia, 23:13

   Nasi rodacy długo tutaj mieszkając i pracując zdobywają nowe paszporty. Zawsze lepiej mieć to niż niemieć. Ludzie z takimi paszportami też mogą wziąć udział w głosowaniu do PE. W Naszym kraju było ciężko i wciąż nie jest najlepiej, ale teraz z siłą idziemy do przodu i należy zadbać o tą ziemię bo jest Nasza. Dlatego bez żadnych hamulców bądżmy tam władcami i wybierzmy swoich do władzy w PE, żeby mieć tam władzy jak najwięcej. Wśród kandydatów jest wielu inteligentnych o dobrych predyspozycjach i naszym obowiązkiem jest rozpoznać najlepszych, zaufać im i postawić na nich. Nie odbudujemy wszystkiego natychmiast, ale zróbmy coś ważnego dla Nas Wszystkich!.

  • Czytelnik anonimowy
   30 kwietnia, 20:39

   Brys 4 lata temu otworzyli dla wszystkich a wcześniej jakaś (duża) liczba mogła legalnie przyjechać więc z czego się śmiejesz..........

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama