Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dziecko "panny młodej dżihadu" prawdopodobnie zmarło

Dziecko "panny młodej dżihadu" prawdopodobnie zmarło
Dziecko 19-latki przyszło na świat 16 lutego w obozie dla uchodźców w Syrii. (Fot. Thisdaylive.com/screenshot)
Niespełna miesięczny syn Shamimy Begum, 19-latki która uciekła z Wielkiej Brytanii, by przyłączyć się do tzw. Państwa Islamskiego w Syrii, prawdopodobnie nie żyje - poinformował prawnik jej rodziny, cytowany przez 'Metro'.
Reklama

Dziecko 19-latki przyszło na świat 16 lutego w obozie dla uchodźców w Syrii. "Mamy wiarygodne, ale jak dotąd niepotwierdzone doniesienia o śmierci syna Shamimy Begums" - napiał na Twitterze Tasnime Akunjee.

Jeśli te informacje okażą się prawdziwe, będzie to kolejne dziecko nastolatki, które nie przeżyło. W wywiadzie dla "The Times", opublikowanym 13 lutego, Begum przyznała, że wcześniej urodziła dwoje dzieci. One również zmarły w Syrii.

Sprawa Shamimy wzbudza na Wyspach ogromne kontrowersje, od kiedy nastolatka zapowiedziała starania o powrót do Wielkiej Brytanii. Dziewczyna w 2015 roku postanowiła zasilić szeregi IS, gdzie wyszła za mąż za jednego z bojowników.

20 lutego Shamima została jednak pozbawiona brytyjskiego obywatelstwa, co ma zablokować jej próbę powrotu do kraju. W wywiadzie dla telewizji ITV kobieta skrytykowała decyzję rządu, przyznając, że "jest nią zszokowana". "To niesprawiedliwe wobec mnie i mojego syna" - zaznaczyła, dodając, że we wcześniejszych rozmowach rodzina dała jej do zrozumienia, że "powrót do Wielkiej Brytanii będzie bardzo łatwy".

Begum zapewniła też, że "chce się zmienić" jako osoba, mimo że w poprzednich wywiadach twierdziła, iż ataki terrorystyczne - w tym zamach bombowy w Manchesterze w 2017 roku - mogą być uzasadnione. 

 

  Komentarze


  • Adr
   8 marca, 19:07

   Allach akbar

  • Raze
   8 marca, 20:56

   Brak mi odpowiednich wulgaryzmów na jej określenie.

  • Zenzyl
   8 marca, 21:13

   Czuje ze to ona pomaga im umierac.Te dziecko to byla nadzieja na przepustke do UK.Nie udalo sie ,wiec po co chowac?

  • Raze
   10 marca, 08:02

   Lepiej ono teraz niż później wielu dzięki niemu.

  • Rob
   10 marca, 09:01

   Robi wszystko w imię Allaha to niech Allah jej pomoże

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama