Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dywizjon 606 w walce z plastikowymi odpadami

Dywizjon 606 w walce z plastikowymi odpadami
Członkowie grupy "606 Polish Swimming Squadron". (Fot. Facebook/606 Polish Swimming Squadron)
Sześciu entuzjastów z Manchesteru postanowiło posprzątać tereny leśne Ashworth w Rochdale. Akcja odbyła się pod roboczym hasłem: 'mniej gadania i memowania, a więcej sprzątania'.
Reklama

Ashworth Woods to miejsce weekendowych spacerów. Ma także ciekawą przemysłową historię, bo znajdują się tam ruiny Coal Bank Mill oraz Calico Print Mills, a także wiele innych pozostałości industrialnej przeszłości.

Niestety, nie wszyscy pozostawiają to miejsce w stanie, w jakim je zastali. Przepływająca przez park rzeka Naden Brook zaśmiecona jest ogromną ilością plastikowych odpadów oraz puszek, a brzegi rzeki straszą porzuconymi oponami.

Grupa sześciu Polaków mieszkających w Rochdale i Manchester - "606 Polish Swimming Squadron" - oraz ich przyjaciele, postanowili oczyścić teren z zalegających śmieci. Usunięto wiele starych opon, duże elementy plastikowe i drobniejsze odpady. Na koniec 8 worków śmieci posegregowano i odstawiono na miejskie wysypisko śmieci.

Członkowie Dywizjonu 606 to grupa przyjaciół, która za cel powzięła sobie przepłynięcie kanału La Manche (English Channel) w 2021 roku. 

Do podjęcia próby pokonania czterdziestokilometrowego odcinka najbardziej zatłoczonego kanału na świecie zostały 24 miesiące. To wielkie wyzwanie nie tylko ze względu na dystans oraz umiejętności pływackie, ale przede wszystkim na niską temperaturę wody, która niesie ze sobą wiele zagrożeń. Śmiałkom grozi hipotermia, wyczerpanie, wysokie fale, a także zderzenie z odpadami, wśród których znajdują się nawet beczki bądź drewniane palety.

Planowany wyczyn ma promować ideę oczyszczania wód z plastikowych odpadów, które później trafiają do oceanów, gdzie przyczyniają się do degradacji środowiska naturalnego.

"Nie wystarczy tylko mówić o zaśmieconych rzekach, jeziorach i oceanach. Każdy z nas widział reportaże z zanieczyszczonych plaż, zdjęcia uwięzionych w plastikowych odpadach zwierząt. Trzeba działać, na przykład zbierając śmieci podczas spaceru, ograniczając użycie plastiku, a przede wszystkim edukując młode pokolenie" - opisuje Dariusz, jeden z uczestników akcji.

Członkowie proszą o wspieranie akcji "606 Polish Swimming Squadron" i zachęcają innych do organizowania podobnych grup, którym leży na sercu dobro środowiska naturalnego.

Zdjęcia: Materiały prasowe "606 Polish Swimming Squadron".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama