Dwie bramki Milika, kibice Ajaksu pożegnali Cruyffa

Arkadiusz Milik zdobyłdwie bramki dla Ajaksu Amsterdam (Fot. Getty Images)
Napastnik polskiej reprezentacji Arkadiusz Milik zdobył dwie bramki w wygranym przez Ajax Amsterdam 3:0 meczu ligi holenderskiej z PEC Zwolle. 22-letni piłkarz w tym sezonie ligowym ma już na koncie 18 goli.

Milik do bramki trafił w 29. i 40. minucie. Pierwszego gola zdobył w 2. minucie Duńczyk Lasse Schoene.

W klasyfikacji strzelców były zawodnik Rozwoju Katowice i Górnika Zabrze zajmuje trzecie miejsce, ex aequo z Dirkiem Kuytem z Feyenoordu Rotterdam. Prowadzi Vincent Janssen (AZ Alkmaar) - 20 goli, przed Luukiem de Jongiem (PSV Eindhoven) - 19.

Ajax po 29 kolejkach z dorobkiem 71 pkt prowadzi w tabeli i o dwa punkty wyprzedza PSV Eindhoven.

Przed spotkaniem w Amsterdamie kibice pożegnali legendarnego piłkarza i trenera Johana Cruyffa, który zmarł 24 marca w wieku 68 lat przegrywając walkę z nowotworem płuc.

Kilka tysięcy fanów najpierw zebrało się przed domem rodzinnym Cruyffa i stamtąd pieszo udało się na stadion. W trakcie marszu panowała cisza. Tuż przed spotkaniem na trybunach pojawiły się wielkie transparenty w kształcie i kolorach meczowej koszulki reprezentacji Holandii i Ajaksu z numerem 14.

Z kolei wszyscy piłkarze Ajaksu, którego legendarny zawodnik był wychowankiem, w trakcie rozgrzewki także założyli koszulki z "14". Przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibice jeszcze oddali Cruyffowi hołd minutą ciszy.

W 14. minucie meczu zawodnicy specjalnie wybili piłkę na aut, a wszyscy kibice wstali z miejsc i przez minutę głośno klaskali.
"Przynajmniej tyle mogliśmy zrobić" - skomentował były kolega Cruyffa z murawy Sjaak Swart, który wszystko zorganizował.