Dwie bramki Lewandowskiego, awans Bayernu

Doskonały Lewandowski znowu strzela. (Fot. Getty Images)
Piłkarz reprezentacji Polski Robert Lewandowski strzelił dwie bramki i zaliczył asystę, a jego Bayern Monachium pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (3:0) w środowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Niemiec.

Lewandowski trafił do bramki gości już w trzeciej minucie. Wykorzystał prostopadłe podanie od Francka Ribery'ego i tzw. podcinką przeniósł piłkę nad bramkarzem Schalke. 13 minut później polski napastnik zaliczył asystę przy trafieniu Thiago Alcantary, kiedy dokładnie dośrodkował na jego głowę.

W 29. minucie broniący trofeum gospodarze prowadzili już 3:0. Ribery zbiegł w pobliże linii końcowej, wyłożył piłkę Lewandowskiemu, a ten precyzyjnym uderzeniem zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

W drugim wczorajszym spotkaniu Borussia Moenchengladbach wygrała z Hamburgerem SV 2:1. We wtorek Eintracht Frankfurt pokonał Arminię Bielefeld 1:0. Z kolei mecz pomiędzy trzecioligową drużyną Sportfreunde Lotte a Borussią Dortmund został przełożony z powodu obfitych opadów śniegu.