Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Drużyna Londynka startuje w Rallycross!

Drużyna Londynka startuje w Rallycross!
Tomasz Marciniak przy Citroenie Saxo (Fot. londynek)
Samochód Londynka bierze udział w zawodach Rallycross w Anglii. Dwudniowa konkurencja na zamkniętym torze w Lyden Hill koło Dover rozpoczyna się już jutro. „Londynek Team” reprezentować będzie Tomasz Marciniak za kierownicą Citroena Saxo.
Reklama
Londynek liczy na zwycięstwo! Auto jest w doświadczonych rękach zdobywcy Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów (rajdy typu KJS) z 2000 r., Tomasza Marciniaka. Zawodnik z Milton Keynes wybudował Citroena Saxo w klasie Hot Hatch, w której będzie miał już jutro także rywali z Polski.

„Cieszę się bardzo, że mam nowego sponsora i że samochód jest nowo zbudowany i jeszcze nie sprawdzony w bojach” - zapewnia kierowca. „Zapraszamy wszystkich już jutro w sobotę na biegi eliminacyjne i niedzielne finały” - dodaje Tomasz Marciniak.

45-letni łodzianin weźmie udział we wszystkich 6 rundach brytyjskich mistrzostw w rallycrossie. Kierowca na Wyspach planuje jeszcze kilka występów” 11 maja wystartuje w szkockim Knockhill, w walijskim Pembrey - 27 lipca i we wrześniu ponownie angielskim Lydden Hill oraz Croft w październiku.

Rallycross to wyścigi samochodowe rozgrywane na zamkniętym torze, na ogół o długości nie większej niż 1 km, o nawierzchni częściowo asfaltowej, a częściowo szutrowej.

W biegu startuje jednocześnie kilku zawodników. Sport ten cieszy się popularnością głównie w Szwecji, Norwegii, Polsce, Holandii, Austrii, Francji - i oczywiście w Wielkiej Brytanii, gdzie się narodził.
 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama