Menu

Drużyna Londynka startuje w Rallycross!

Drużyna Londynka startuje w Rallycross!
Tomasz Marciniak przy Citroenie Saxo (Fot. londynek)
Samochód Londynka bierze udział w zawodach Rallycross w Anglii. Dwudniowa konkurencja na zamkniętym torze w Lyden Hill koło Dover rozpoczyna się już jutro. „Londynek Team” reprezentować będzie Tomasz Marciniak za kierownicą Citroena Saxo.
Reklama
Londynek liczy na zwycięstwo! Auto jest w doświadczonych rękach zdobywcy Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów (rajdy typu KJS) z 2000 r., Tomasza Marciniaka. Zawodnik z Milton Keynes wybudował Citroena Saxo w klasie Hot Hatch, w której będzie miał już jutro także rywali z Polski.

„Cieszę się bardzo, że mam nowego sponsora i że samochód jest nowo zbudowany i jeszcze nie sprawdzony w bojach” - zapewnia kierowca. „Zapraszamy wszystkich już jutro w sobotę na biegi eliminacyjne i niedzielne finały” - dodaje Tomasz Marciniak.

45-letni łodzianin weźmie udział we wszystkich 6 rundach brytyjskich mistrzostw w rallycrossie. Kierowca na Wyspach planuje jeszcze kilka występów” 11 maja wystartuje w szkockim Knockhill, w walijskim Pembrey - 27 lipca i we wrześniu ponownie angielskim Lydden Hill oraz Croft w październiku.

Rallycross to wyścigi samochodowe rozgrywane na zamkniętym torze, na ogół o długości nie większej niż 1 km, o nawierzchni częściowo asfaltowej, a częściowo szutrowej.

W biegu startuje jednocześnie kilku zawodników. Sport ten cieszy się popularnością głównie w Szwecji, Norwegii, Polsce, Holandii, Austrii, Francji - i oczywiście w Wielkiej Brytanii, gdzie się narodził.
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama