Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Dr Fauci: Osoby nie w pełni zaszczepione przeciw Covid będą miały problemy

Dr Fauci: Osoby nie w pełni zaszczepione przeciw Covid będą miały problemy
Do tej pory w USA około 70 proc. osób było nieszczepionych, nie otrzymało dwóch szczepionek lub pierwszej dawki przypominającej. (Fot. Getty Images)
Ludzie, którzy nie wzięli dwóch szczepionek i dawek przypominających przeciwko koronawirusowi nabawią się kłopotów - ostrzega główny doradca medyczny prezydenta Joe Bidena dr Anthony Fauci. Będzie to problem zwłaszcza jesienią i zimą.
Reklama
Reklama

"Jeśli nie jesteś na bieżąco ze szczepionkami lub dawkami przypominającymi, weź je teraz lub przygotuj się na surową zimę" – oznajmił Fauci telewizji CNBS.

Według epidemiologa odsetek osób zaszczepionych i tych, którzy zdecydowali się też na dawki przypominające, jest w USA niezadowalający.

Jak szacuje Kaiser Family Foundation, na 21 lipca prawie 228 milionów, czyli około 70 proc. Amerykanów, było nieszczepionych, nie otrzymało dwóch szczepionek lub pierwszej dawki przypominającej. Zgodnie z danymi Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), tylko 48,4 proc. osób w wieku od pięciu lat i starszych pobrało pierwszą dawkę przypominającą, a drugą jedynie 30,9 proc. dorosłych w wieku 50 lat i więcej, którzy się do tego kwalifikują.

Za potencjalny powód takiej sytuacji Falci uznał przekonanie, że wielu ludzi nie zalicza samych siebie do populacji wysokiego ryzyka, czyli osób starszych lub chorych. Jak jednak przestrzegał ci, którzy się zarażą, nawet bez większych komplikacji, przedłużają żywotność wirusa i umożliwiają jego większą adaptację.

"Podwariant BA.5 Omikron, dominujący obecnie w kraju szczep Covid, może częściowo unikać przeciwciał ochronnych wywołanych przez szczepionki. Ale to nie jest powód, aby unikać szczepionek. Pewna ochrona przed infekcją jest lepsza niż jej brak, a szczepionki wciąż są wyjątkowo skuteczne w zapobieganiu ciężkim chorobom, hospitalizacji i śmierci" – argumentuje doradca medyczny Bidena.

Czytaj więcej:

Czy dla COVID-19 da się uzyskać odporność stadną?

Dr Fauci: Ameryka wyszła z pandemii Covid-19

Szef WHO: Pandemia Covid-19 jeszcze nie skończyła się

Koronawirus: "Obecna fala zakażeń to efekt odmienności subwariantu Omikrona"

Naukowcy o szczepionce przeciw Covid w sprayu: Daje obiecujące wyniki

  Komentarze
  • Covid-19
   5 sierpnia, 13:44

   No tak ...! Zamkną kurki podwoją ceny za wszystko i do tego będziesz w zime z covidem w zimnym domu ! Bravo bravo 👏

  • Echo
   5 sierpnia, 16:11

   Wizjoner ??? Niech się odpie…. od Zdrowych ! ! !

  • Robi
   5 sierpnia, 16:14

   To sciema bo widze ze choruja tylko zasprycowani nie zasprycowani nie choruja ja nie wierze w ani jedno slowo NhS.

  • ---->>
   5 sierpnia, 17:56

   Niewazne jak ciezkie bedziesz miec NOP-y ani czy w ogole przezyjesz przyjecie preparatu, liczy sie jedynie ze dr fauszi nie zaliczy cie do osob ktore "przedłużają żywotność wirusa i umożliwiają jego większą adaptację."
   Zapomnial wspomniec ze sam tez ostatnio sie zarazil

  • Obserwator
   5 sierpnia, 20:27

   A ja uwazam ze doktor fauci bedzie mial problemy bo nie tak dawno jak w zeszlym tyg.zostal przylapany jak sklamal pod przysiega biblji w amerykanskim sadzie, wiec doktorze (mandele) dozywotnio, juz z pudla nie wyjdziesz.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.08.2022
  GBP 5.5357 złEUR 4.6832 złUSD 4.5459 złCHF 4.8318 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama