Dookoła Wielkiej Brytanii: Końcowe zwycięstwo Wouta van Aerta

28-letni Belg Wout van Aert sięgnął po zwycięstwo w wyścigu Dookoła Wielkiej Brytanii. (Fot. OLI SCARFF/AFP via Getty Images)
Belg Wout van Aert z ekipy Jumbo-Visma wygrał ośmioetapowy wyścig kolarski Dookoła Wielkiej Brytanii. W klasyfikacji generalnej wyprzedził o trzy sekundy Norwega Tobiasa Johannessena ( Uno-X) oraz Australijczyka Damiena Howsona (36.5).

Van Aert był liderem od piątego etapu, który wygrał. Wniósł też wkład w sukcesy najlepszego sprintera swojej drużyny Olava Kooija. Holender był najszybszy na czterech pierwszych odcinkach.

Na ostatnim etapie, z Margam Country Park do Caerphilly (166,8 km), zwyciężył po samotnym finiszu Hiszpan Carlos Rodriguez (Ineos Grenadiers). Van Aert był drugi, ze stratą 11 sekund.

W wyścigu startowali Szymon Sajnok i Kamil Małecki (obaj Q36.5). Pierwszy z nich zajął w klasyfikacji generalnej 51. miejsce, tracąc do zwycięzcy 15.50, a drugi zakończył rywalizację na 58. pozycji - strata 21.15.